Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowość od LOT. Przewoźnik ogłosił letnie połączenie do Bułgarii

20.12.2018 10:18

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały uruchomienie połączenia z Warszawy do Warny w Bułgarii. Nowa trasa pojawi się w letnim rozkładzie lotów - od 9 czerwca 2019 roku. 

Warna fot. Shutterstock

Polski przewoźnik tłumaczy, że decyzja o uruchomieniu połączenia do Warny została podjęta po sukcesie połączeń LOT-u nad Morze Adriatyckie, które cieszą się dużym zainteresowaniem pasażerów.

LOT: z Warszawy do Warny

Polskie Linie Lotnicze zaplanowały nowe połączenie z Warszawy do Warny na sezon letni - od 9 czerwca do 29 września. Zakładany czas podróży to 2 godziny. Samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 9.10, aby wylądować w Warnie o 12.10 czasu lokalnego. Rejs w przeciwną stronę ma rozpoczynać się o godz. 13.00 czasu lokalnego z przewidywanym lądowaniem w stolicy o 14.00. Rejsy będą się odbywały raz w tygodniu, w niedziele. 

LOT fot. Piotr Matusewicz/East News

Przewoźnik przekazał, że rejsy na trasie Warszawa-Warna będą wykonywane samolotem Boeing 737-800, który może zabrać na pokład 186 pasażerów. 
Warna to drugi, po Odessie, rozkładowy kierunek przewoźnika nad Morzem Czarnym i 107. w regularnej siatce połączeń przewoźnika. W 2017 roku LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, czyli o ponad jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik zakłada przewiezienie 8,9 mln pasażerów, a w 2019 roku 10 milionów.

Przeczytaj także:

• Niespodzianka od Ryanaira. Polecimy do Chorwacji z dwóch polskich miast

• Kilkanaście nowych tras z Polski! Wystartował zimowy rozkład lotów 

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń