Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oaza pośrodku pustyni. Niesamowita atrakcja Peru

11.12.2017 14:01

Huacachina, bo o tym miejscu mowa, znajduje się na pustyni Atacama w Peru. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się złudzeniem, istnieje naprawdę. Ta zadziwiająca oaza pośrodku piaszczystych wydm jest jedną z najbardziej niezwykłych atrakcji Peru.

Oaza pośrodku pustyni. Niesamowita atrakcja Peru fot. Fotolia

Huacachina położona jest zaledwie kilka kilometrów od 200-tysięcznego miasta Ica i zamieszkuje ją około 100 osób. Ta kameralna oaza powstała wokół niewielkiego, naturalnego jeziora. Miejsce stanowi wyjątkowe połączenie suchej, peruwiańskiej pustyni i zielonego zakątka. Każdego roku przyjeżdża tu ponad 200 tys. turystów. Odwiedzający chcą sprawdzić, czy Huacachina to coś prawdziwego czy po prostu fatamorgana.

Miejscowość zachęca zarówno wielbicieli czystego piękna i spokojnego wypoczynku, jak i poszukiwaczy przygód. Na tych drugich czekają niezapomniane wyprawy jeepami po pustynnych terenach oraz sandboarding, czyli jazda na snowboardzie po… piasku. Czasem wydmy sięgają nawet 10 metrów wysokości, więc to idealny sport dla szukających mocnych wrażeń.

Na początku XX wieku wierzono w uzdrawiające właściwości wód jeziora, wokół którego powstała miejscowość. Obecnie niewiele osób wierzy w tę teorię, a sama Huacachina ma z problem wodą. Podejmowane są już działania, które mają pomóc w utrzymaniu tego miejsca, w przeciwnym razie w przyszłości może po prostu zniknąć.

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi