Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Odkryj Polskę". Niesamowity filmik promujący nasz kraj [WIDEO]

06.06.2018 10:05

"Niezwykła, zachwycająca, wyjątkowa i niepowtarzalna Polska" - trudno nie zgodzić się ze słowami autorów wideo. Przekonuje o tym samo nagranie, w którym możemy podziwiać m.in. piękno polskich miast, gór, jezior oraz rozległych łąk. Sami zobaczcie.

Odkryj Polskę fot. YouTube/screen

"Odkryj Polskę" to ponad trzyminutowe nagranie, które ukazuje niezwykłe krajobrazy z niemal każdego regionu naszego kraju. Wideo powstało z inicjatywy Fundacji Edukacji Polonijnej. Efekt jest naprawdę niezwykły.

"Odkryj Polskę" [WIDEO]

Film jest częścią akcji Odkryj Polskę/Explore Poland, która ma promować nasz kraj i zachęcić młodych Polaków, którzy mieszkają poza granicami kraju, do zapoznania się z dziedzictwem kulturowym.

Wideo zabiera nas w fascynującą podróż po różnych zakątkach Polski: od południa po północ, od Śląska po Warmię i Mazury. Zobaczymy ośnieżone szczyty Tatr, zielone, rozległe łąki,  szerokie plaże nad Bałtykiem i niezwykłe jeziora. Filmik pozwala również poznać miejską architekturę - odkryjemy zabytkowe starówki, klimatyczne uliczki oraz górujące nad miastami kościoły i ratusze. Ogromne wrażenie robi podziwiany z góry Zamek Książ, Kopiec Kościuszki czy klasztor w Tyńcu. Nie zabrakło też prawdziwych twarzy Polaków oraz elementów polskiej kultury.

"Polska jest piękna! Łezka się kręci"

Nagranie umieszczone na YouTube cieszy się dużą popularnością wśród internautów. Użytkownicy są zachwyceni przepięknymi krajobrazami Polski, u wielu osób nagranie wywołało wzruszenie:

- "Ja się popłakałam:) przepiękny film!", "Rozpiera mnie duma!", "Łezka się kręci", "Piękny kraj i jego ludzie". 

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi