Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Opóźniony lot z powodu "śmierdzącego owocu"? Pasażerowie odmówili wejścia na pokład

08.11.2018 09:13

Lot indonezyjskich linii Sriwijaya Air był opóźniony przez... zapach duriana. Kilku pasażerów odmówiło wejścia na pokład twierdząc, że zapach tego egzotycznego owocu przewożonego w kabinie pasażerskiej jest nie do zniesienia. 

Sriwijaya Air fot. Shutterstock

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu indonezyjskich linii lecącego z Dżakarty do Bengkulu. Pasażerowie, którzy weszli na pokład maszyny, zaczęli narzekać na nieprzyjemny, ostry zapach duriana. Kilka osób odmówiło nawet wejścia na pokład.

Godzinne opóźnienia przez "śmierdzącego duriana"

Jak podają lokalne media, pasażerowie zaczęli kłócić się z załoga samolotu. Ostatecznie - pod naciskiem podróżnych - obsługa samolotu musiała usunąć owoce z kabiny. Po dokładnym wywietrzeniu pokładu, samolot wystartował z ponad godzinnym opóźnieniem.

Durian fot. Shutterstock

Linia lotnicza wydała oświadczenie, z którego wynika, że przewożenie duriana nie jest nielegalne, o ile owoce są zapakowane zgodnie z przepisami lotniczymi i znajdują się w ładowni. 

Durian uchodzi za przysmak głównie w Malezji i Tajlandii. Ma bardzo charakterystyczny, mocny zapach - niektórym przypomina połączenie zepsutego mięsa i starego sera pleśniowego.
Przeczytaj także:

• Koszmar w samolocie. Pasażer wydzielał taki zapach, że inni mdleli i wymiotowali

• Awantura i bójka pasażerów w samolocie. Poszło o... piwo [WIDEO]

Źródło: wp.pl

___

RAdioZET.pl/NC

Oceń