Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Opuszczony samolot jako atrakcja turystyczna. Nietypowe miejsce dla turystów

22.02.2019 14:56

Opuszczona maszyna znajduje się w pobliżu południowego wybrzeża Półwyspu Bukit na Bali. Nie wiadomo, jak i skąd maszyna znalazła się w tym miejscu wyspy. Dziś stanowi niezwykle ciekawą atrakcję turystyczną. 

Opuszczony smaolot na Bali fot. YouTube/screen

Bali, słynące z pięknej przyrody, świątyń i rajskich plaż, może się też pochwalić nietypową, lotniczą atrakcją. To samolot, który został porzucony przy autostradzie Jalan Raya Nusa Dua Selatan, niecałe pięć minut od popularnej i malowniczej plaży Pandawa. 

Porzucony samolot na Bali

Maszyna jest nieco ukryta na prywatnej działce otoczonej skałami. Najdziwniejsze jest to, że nikt nie wie, w jaki sposób i skąd się tam dostała. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że samolot miał zostać przekształcony w przyjazną dla turystów restaurację. Najwyraźniej jednak właścicielowi zabrakło pieniędzy i zostawił swojego Boeinga 737 w opuszczonym miejscu. Dziś porzucony samolot stał się już niemal kultową atrakcją, a turyści chętnie robią zdjęcia na tle ogromnej, niszczejącej już maszyny. 

To nie jedyny opuszczony samolot na Bali. Około 8 kilometrów na północ znajduje się kolejny porzucony Boeing 737, niedaleko amerykańskiej sieci barów Dunkin 'Donuts. Samolot stoi zaparkowany na podwórku, między domami. Podobno miał on zostać przerobiony na dom mieszkalny, ale pomysłu ostatecznie nie zrealizowano. 

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń