Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Otwarto pierwszą na świecie willę pod wodą. Cena za nocleg może zaskoczyć

06.11.2018 12:20

Hotel Conrad Maldives Rangali może pochwalić się pierwszą na świecie podwodną willą. W końcu można zarezerwować nocleg w tym luksusowym kompleksie. Choć cena za dobę z pewnością nie jest na każdą kieszeń. 

Otwarto pierwszą na świecie willę pod wodą. Cena za nocleg może zaskoczyć fot. Conrad Hotels and Resorts/East News

Niesamowity apartament pod wodą jest częścią kompleksu Resort Conrad Maldives Rangali. Cała obiekt położony jest na dwóch oddzielnych wyspach Malediwów połączonych mostem. Nowa willa posiada dwa poziomy - jedna część ulokowana jest na powierzchni, a druga pod wodą Oceanu Spokojnego. Cały projekt pochłonął około 15 mln dolarów. Już same zdjęcia robią ogromne wrażenie.

Podwodna willa na Malediwach

Nad powierzchnią wody znajduje się siłownia, salon, druga sypialnia i łazienka, kuchnia i taras. Pod wodą (na otwartym oceanie!) znajduje się przeszklona sypialnia, łazienka i schody prowadzące do góry. Gości hotelowych otacza przepiękny Ocean Indyjski, który można obserwować z dwóch perspektyw.

Conrad Hotels and Resort fot. Conrad Hotels and Resort/East News

Do tej pory wszystkie podwodne pokoje czy domy, zbudowane były w sztucznych zbiornikach. Po raz pierwszy zdecydowano się spróbować tego samego w naturalnym środowisku, w otoczeniu oceanu. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, udało się dokończyć ten innowacyjny projekt w listopadzie i mogą tu nocować pierwsi goście. Apartament został przyłączony do istniejącej już podwodnej restauracji Ithaa. 

Conrad Hotels and Resort fot. Conrad Hotels and Resort/East News

Cena za noc? 190 tys. złotych!

Z pewnością nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na nocleg w willi pod wodą. Za jedną noc trzeba zapłacić około 50 tys. USD, czyli ok. 190 tys. złotych. Pocieszający może być fakt, że willa może ugościć maksymalnie 9 osób, więc można próbować "zrobić zrzutkę".

Conrad Hotels and Resort fot. Conrad Hotels and Resort/East News

– Kierując się pragnieniem, aby dostarczać innowacyjne doświadczenia podróżnikom, pierwsza na świecie podmorska rezydencja ma zachęcić gości do odkrywania Malediwów z zupełnie nowej perspektywy – zapewnia hotel w komunikacie prasowym.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi