Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Panika na pokładzie. Samolot tuż po starcie stracił osłonę silnika [WIDEO]

03.12.2018 10:10

Samolot amerykańskich linii Frontier niedługo po starcie z lotniska w Las Vegas stracił osłonę silnika. Na pokładzie maszyny wybuchła panika. Nagrania z lotu do Tampy trafiły do sieci.

Uszkodzony silnik fot. Twitter/Tom George

Jak podaje "USA Today" do zdarzenia doszło 30 listopada. Samolot wystartował o 7.12 z lotniska w Las Vegas. Tuż po starcie pasażerowie oraz załoga Airbusa 320 zobaczyli otwartą klapę silnika. Ważąca kilka ton pokrywa spadła na ziemię. Część pasażerów nagrała to, co działo się w samolocie. Nagrania trafiły do sieci. 

"Pasażerowie krzyczeli ze strachu"

Kiedy pasażerowie zobaczyli otwartą klapę silnika, na pokładzie wybuchła panika. Jak podają świadkowie zdarzenia, w samolocie większość osób krzyczała ze strachu. Piloci Airbusa 320 natychmiast podjęli decyzję o powrocie w celu opanowania sytuacji. Koszmar pasażerów trwał kwadrans. Maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku McCarran w Las Vegas. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Pasażerowie polecieli innym samolotem do Tampy.

Amerykańskie linie wydały oświadczenie w tej sprawie. - Silnik pracował normalnie, a samolot wylądował bezpiecznie. Bezpieczeństwo to nasz priorytet i chcemy z tego powodu podziękować załodze za ich odwagę oraz profesjonalizm - napisali przedstawiciele Frontier Airlines, cytowani przez fakt.pl. W ramach zadośćuczynienia lotnicze mają rozdać uczestnikom lotu z Las Vegas darmowe kupony na śniadanie i kupon o wartości 500 dolarów na przyszły lot. W ten sposób firma chce zrekompensować pasażerom przerażające doświadczenia.

Federalna Administracja Lotnictwa sprawdzi, dlaczego uszkodzony samolot został dopuszczony do lotu.

Przeczytaj także:

• Chwile grozy na lotnisku w Sztokholmie. Samolot uderzył skrzydłem w budynek 

• Niebezpieczna sytuacja na lotnisku w Belgradzie. W czasie lądowania pękły opony samolotu 

Źródło: fakt.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń