Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Park of Poland: największe atrakcje. Wkrótce otwarcie parku wodnego pod Mszczonowem

07.11.2019 16:50

Park of Poland to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Polsce. Pierwszym etapem tego gigantycznego kompleksu rozrywkowego będzie Suntago Wodny Świat – największy, zadaszony park wodny w Europie. 32 zjeżdżalnie wodne, 18 basenów, 740 palm i możliwość surfowania pod dachem – z tych i wielu innych atrakcji będzie można skorzystać na terenie parku pod Mszczonowem. Przedstawiamy największe atrakcje i cennik Park of Poland oraz podpowiadamy, jak dojechać. 

Park of Poland fot. Facebook/screen

Park of Poland pod Mszczonowem to nie tylko atrakcja wyczekiwana przez turystów. To też nowe miejsca pracy w parku oraz nowe perspektywy dla biznesu w tej części Polski. Zgodnie z projektem, park ma przyjmować dziennie nawet do 15 tysięcy osób. Koszt całej inwestycji ma wynieść około 150 mln euro. Jakie atrakcje będą czekać w parku wodnym pod Mszczonowem? 

Park of Poland: kiedy otwarcie parku pod Mszczonowem?

Pierwszym etapem projektu Park of Poland jest park wodny Suntago Wodny Świat oraz osiedle domków bungalow. Kiedy otwarcie parku wodnego pod Mszczonowem? Zakończenie budowy pierwszej części kompleksu zaplanowane jest na koniec bieżącego roku. Nie podano jednak dokładnej daty jego otwarcia.

Jak podaje National Geographic, zakończyły się już prace konstrukcyjne, pozostają jeszcze prace wykończeniowe i instalacyjne. Park of Poland będzie gigantyczną inwestycją. Do tej pory do jego budowy zużyto ponad trzykrotnie więcej betonu niż przy budowie katowickiego Spodka i ok. 10,5 tys. mszyb (powierzchnię 20 boisk do koszykówki!).

Park of Poland: atrakcje Suntago Wodny Świat

Suntago Wodny Świat będzie największym parkiem wodnym w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największym zadaszonym parkiem na Starym Kontynencie. Park będzie obejmował 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 m2, 10 saun o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza oraz zjeżdżalnie wodne o łącznej długości 3 kilometrów

Całość będzie podzielona na trzy główne strefy tematyczne – Jamango, Relax oraz Saunaria. Największych wrażeń dostarczy pierwsza z nich, Jamango – to tam czekać będą 32 zjeżdżalnie! Obowiązkowo trzeba skorzystać z najdłuższą w Europie, mierzącej aż 320 metrów krytej zjeżdżalni. Ale to nie wszystko. Ciekawą atrakcją będzie symulator Surf-Air, który pozwoli surfować... pod dachem. 

Strefa Saunaria i Relax będą obejmować nie tylko sauny, ale również prywatne gabinety masażu, solaria czy mineralne baseny zdrowotne. Strefa relaksu pozwoli na wypoczynek w otoczeniu 400 palm sprowadzanych głównie z Florydy, Malezji i Kostaryki. Na miejscu do dyspozycji będzie też basen termalny oraz ogród o powierzchni 20 tys. m2

Oprócz tego do dyspozycji gości będzie zewnętrzny wodny plac zabaw z ciepłą wodą, a także bary i restauracje.

Park of Poland: gdzie się znajduje i jak dojechać?

Park of Poland znajduje się  w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów, w odległości około 60 km od Warszawy – pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8.

Miejsce ma być skierowane zarówno do gości, którzy przyjadą na kilka godzin, jak i dla tych, którzy dłużej chcą cieszyć się wakacyjną atmosferą. Powstaje tu też pokaźna baza noclegowa – Suntago Village, czyli 92 nowoczesne bungalowy. W niedługiej przyszłości w okolicy mają stanąć też dwa hotele, połączone z parkiem za pomocą specjalnego tunelu.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Aquaparki w Polsce. TOP 8 najlepszych parków wodnych

•  Termy w Polsce. TOP 10 najlepszych basenów termalnych

Źródło: Park of Poland, National Geographic

___

RadioZET.pl/NC

Oceń