Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pasażer spóźnił się na swój lot. Postanowił dogonić samolot na pasie startowym

27.09.2018 15:51

23-letni pasażer, który spóźnił się na lot do Amsterdamu, przedarł się przez drzwi prowadzące na płytę lotniska i chciał dogonić maszynę na pasie startowym. Mężczyzna został aresztowany na dublińskim lotnisku - podaje BBC.

Ryanair fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło na lotnisku w stolicy Irlandii. 23-letni mężczyzna i towarzysząca mu kobieta mieli zaplanowany lot z Dublina do Amsterdamu liniami Ryanair. Niestety para młodych pasażerów przybyła do bramki terminalu zbyt późno. Mężczyzna nie chciał jednak dać za wygraną...

Pasażer krzyczał do pilotów, aby zaczekali

Według komunikatu lotniska, zdenerwowany pasażer najpierw próbował negocjować z obsługą lotniska. Kiedy to nie pomogło, 23-latek postanowił przedrzeć się przez drzwi, które prowadziły na płytę lotniska.

Jak podaje BBC, pasażer starał się dogonić samolot na pasie startowym. Świadkowie "pościgu"  byli pod ogromnym wrażeniem determinacji mężczyzny, który biegł do kołującego samolotu z walizką w ręce, krzycząc do pilotów, aby na niego poczekali.

Pasażer został zatrzymany przez pracowników Ryanaira. Na miejsce została wezwana policja, która aresztowała 23-latka. Samolot wystartował do Amsterdamu z 20-minutowym opóźnieniem.

Mężczyzna został zwolniony za kaucją. Jak poinformowały irlandzkie media, sprawca incydentu odpowie teraz za uszkodzenie drzwi lotniska.

Przeczytaj także:

• Mężczyzna wjechał na pas startowy lotniska w Lyon. Podróżni nagrali pościg

• Skandaliczne nagranie z lotniska w Manchesterze. Walizki dosłownie "latały w powietrzu" [WIDEO]

Źródło: bbc.com

___

RadioZET.pl/NC

Oceń