Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pasażer swoim żartem sparaliżował całe lotnisko. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia

26.06.2018 11:26

48-letni mieszkaniec Warszawy swoim żartem wywołał alarm bombowy i doprowadził do ewakuacji lotniska w Zielonej Górze. Mężczyzna usłyszał już zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu i może trafi do więzienia. 

Pasażerowie na lotnisku fot. Fotolia

Do zdarzenia doszło na najmniejszym lotnisku w Polsce – Porcie Lotniczym Zielona Góra-Babimost – który obsługuje jedno regularne połączenie do Warszawy. Sobotniego poranka, 23 czerwca, długo nie zapomną odprawiający się pasażerowie oraz pracownicy lotniska.

Pasażer zażartował, że ma przy sobie trotyl

48-letni mężczyzna przed wylotem do stolicy, podczas odprawy, oświadczył funkcjonariuszce ochrony lotniska, że ma w saszetce trotyl. Dopytywany raz jeszcze ponownie odpowiedział, że ma przy sobie materiały wybuchowe. 

W tej sytuacji ogłoszono alarm bombowy i podjęto decyzję o ewakuacji lotniska Babimost. Łącznie z budynku ewakuowano 50 osób, a funkcjonariusze straży granicznej przystąpili do sprawdzania bagażu. Nie znaleziono jednak żadnych materiałów wybuchowych na terenie portu lotniczego. 

Mężczyźnie grozi od 6 do 8 lat więzienia

Po tym zdarzeniu mężczyznę zatrzymano i odwieziono do policyjnego aresztu. Jak się później okazało pasażer był trzeźwy, jednak za swój żart będzie musiał słono zapłacić. Zgodnie z przedstawionym zarzutem fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora 48-latek z Warszawy został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz zbliżania się do lotniska w Babimoście na odległość mniejszą niż 200 metrów. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał pokryć koszty związane z ewakuacją lotniska i działaniem poszczególnych służb, czyli przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. 

Pasażerowie z wykupionym biletem do Warszawy polecieli do stolicy z ponad dwugodzinnym opóźnieniem. 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń