Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pasażer z dożywotnim zakazem latania. Zaatakował pilotów i złamał nogę stewardowi

21.05.2019 10:06

Pijany i agresywny pasażer samolotu linii Aeroflot zaatakował pilotów w kokpicie oraz jednego ze stewardów. Do groźnego incydentu doszło jeszcze przed startem maszyny do Moskwy. Mężczyzna dostał dożywotni zakaz latania samolotami rosyjskich linii. 

Aeroflot fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu linii Aeroflot, który miał planowo lecieć z Nowosybirska do Moskwy. 36-letni Rosjanin, wchodząc do samolotu, palił papierosa. Stewardesa szybko zareagowała, prosząc o zaprzestanie tej czynności. Wtedy mężczyzna stał się agresywny i wywołał ogromne zamieszanie na pokładzie.

Pasażerowi grozi nawet 6 lat więzienia

Jak podaje brytyjski dziennik Mirror, najpierw pasażer popchnął stewardesę do kokpitu, po czym zaatakował obu pilotów. W ich obronie stanął starszy steward, któremu udało się przytrzymać agresora do czasu przybycia policji. Gdy funkcjonariusze policji wyprowadzali agresywnego 36-latka z samolotu, mężczyzna również stawiał opór. Niestety w wyniku tego incydentu ucierpiał steward - agresywny pasażer złamał mu nogę. 

Teraz 36-letniemu Rosjaninowi grozi 6 lat więzienia i wysoka grzywna dla przewoźnika i załogi. Mężczyzna dostał też dożywotni zakaz latania z Aeroflotem. Zamieszanie na pokładzie opóźniło start samolotu o 20 minut. 

Przeczytaj także:

• Pijany pasażer Ryanaira wyprowadzony z samolotu. Zastraszał innych podróżnych

• Awantura na pokładzie. Pasażerka wpadła w szał, bo nie dostała napoju

Źródło: mirror.co.uk

___

RadioZET.pl/NC

Oceń