Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pasażerka przez pomyłkę otworzyła drzwi ewakuacyjne samolotu. Myślała, że to toaleta

10.06.2019 08:12

Rejs linii Pakistan International Airlines został opóźniony o siedem godzin po tym, jak jedna z pasażerek samolotu przypadkowo otworzyła drzwi wyjścia awaryjnego. Na pokładzie doszło do niemałego zamieszania.

Pasażerka przez pomyłkę otworzyła drzwi ewakuacyjne samolotu. Myślała, że to toaleta fot. Shutterstock

Do incydentu doszło w momencie, kiedy maszyna pakistańskich linii znajdowała się na pasie startowym w Manchestrze. Niedługo samolot miał wylecieć do Pakistanu. Nagle jednak z pasażerek wstała, aby udać się do toalety. Omyłkowo nacisnęła guzik od awaryjnych drzwi bezpieczeństwa.

Pasażerka otworzyła drzwi awaryjne samolotu

Na pokładzie samolotu powstało zamieszanie wśród pasażerów. W wyniku otworzenia drzwi przeznaczonych do ewakuacji mechanizm zainstalowany w maszynie automatycznie wysunął dmuchaną rampę, służącą do ewakuacji w razie niebezpieczeństwa – donoszą lokalne media.

- Kiedy doszło do otwarcia rampy powietrznej, samolot znajdował się na pasie startowym, więc na szczęście nie wystąpiło żadne zagrożenie dla pasażerów - powiedział rzecznik Pakistan International Airlines.

Przez pomyłkę kobiety lot został opóźniony o 7 godzin. Wszyscy pasażerowie musieli bowiem opuścić pokład, aby załoga wraz z ekipą techniczną ponownie sprawdziła i przygotowała maszynę do odbycia rejsu z Manchesteru do Pakistanu.

ZOBACZ TAKŻE:

Panika na pokładzie. Pilot pomylił przyciski w czasie lotu

Samolot pomylił trasę. Poleciał do Edynburga zamiast do Duesseldorfu

Źródło: Manchster Evening News

___

RadioZET.pl/NC

Oceń