Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pasażerowie pobili się na pokładzie. Samolot musiał awaryjnie lądować

18.02.2019 10:17

Dwóch pasażerów wdało się w bójkę na pokładzie samolotu Ryanair lecącego do Malagi w Hiszpanii. Sytuacja była na tyle poważna, że pilot musiał awaryjnie wylądować w Madrycie.

Samolot Ryanaira fot. Mariusz Grzelak/East News

Do incydentu doszło na pokładzie maszyny Ryanaira podczas lotu z Glasgow w Szkocji do hiszpańskiej Malagi. W pewnej chwili dwóch mężczyzn wdało się w bójkę na pięści, wywołując zamęt w samolocie i przerażenie wśród pasażerów.

Z powodu bójki pilot musiał zmienić kurs

Zdaniem podróżnych awantura zaczęła się od tego, że jeden z podróżnych zaczepił siedzącą niedaleko kobietę, która leciała na wieczór panieński z grupą koleżanek. Drugi mężczyzna stanął w jej obronie. Na pokładzie zapanował chaos, bo dwóch pasażerów zaczęło okładać się pięściami na środku korytarza. Grupka uczestników wieczoru kawalerskiego zaczęła krzyczeć, a członkowie personelu pokładowego nie byli w stanie rozdzielić agresywnych mężczyzn. Po kilkunastu minutach jednego z nich udało się posadzić na miejscu dla stewardes i zablokować pasami. 

Pilot postanowił zmienić kurs i wylądować w Madrycie. Tam policja zabrała agresywnego mężczyznę, a maszyna odleciała do Malagi.

W związku z incydentem Ryanair wydał oświadczenie, w którym podkreślono, że bezpieczeństwo i komfort pasażerów są dla irlandzkiego przewoźnika najważniejszą wartością. „Nie będziemy tolerować chuligańskiego zachowania. Naszym priorytetem jest zapewnienie wszystkim pasażerom bezpiecznej i komfortowej podróży” – napisano w komunikacie.

Przeczytaj także:

• Awantura na pokładzie. Pijana pasażerka zaczęła grozić załodze

• Awantura i bójka pasażerów w samolocie. Poszło o... piwo [WIDEO]

Źródło: rp.pl, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi