Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijana 25-latka chciała otworzyć drzwi samolotu. "Zachowywała się jak opętana"

08.07.2019 10:44

Pochodząca z Wielkiej Brytanii 25-letnia pasażerka wszczęła awanturę na pokładzie samolotu lecącego z Londynu do Turcji. Najpierw próbowała otworzyć drzwi maszyny, a później groziła pasażerom, że ich zabije. Zachowywała się na tyle agresywnie, że konieczna była interwencja myśliwców. 

Samolot fot. Pixabay

25-letnia Chloe Haines zdążyła w ostatnim czasie sporo "przeskrobać". Kelnerka najpierw straciła prawo jazdy na dwa lata za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Dodatkowo otrzymała mandat w wysokości 450 funtów za trzy napaści na przypadkowe osoby. Do tej niechlubnej listy przewinień kobiety dołączyła też awantura na pokładzie samolotu. 

Pasażerka  groziła, że "wszystkich zabije"

Do incydentu doszło pod koniec czerwca na pokładzie samolotu linii lotniczych JET2, który leciał z Londynu do Turcji. Około 45 minut po starcie maszyny 25-letnia Brytyjka podbiegła do drzwi samolotu, próbując je otworzyć. Z relacji jednego z pasażerów wynika, że agresywna kobieta odepchnęła stewardesy, które próbowały ją powstrzymać. Chloe Heines chwilę później usiłowała dostać się do kabiny pilota. Miała też grozić, że wszystkich pozabija.

- Kobieta sterroryzowała załogę, gryzła, kopała i wrzeszczała. Zachowywała się jak opętana – opowiadała inna podróżna. 

Personel pokładowy, nie mogąc sobie poradzić z agresywną 25-latką, wezwał na pomoc służby ratunkowe. Do akcji wkroczyły myśliwce wojskowe RAF. Piloci Królewskich Sił Lotniczych eskortowali maszynę z powrotem na Stansted. Na lotnisku na pijaną Brytyjkę, w końcu obezwładnioną przez pasażerów i załogę samolotu, czekała policja. Kobieta trafiła do aresztu, który 30 czerwca opuściła za kaucją.

Okazało się, że była Chloe Heines była pod wpływem alkoholu i narkotyków. Linie lotnicze JET2 wydały oświadczenie, w którym stwierdzono, że wniosą oskarżenie przeciwko 25-latce, ponieważ była zagrożeniem dla innych pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE:

• Polak awanturował się w samolocie. Musiała interweniować Straż Graniczna

• Pasażerka wyrzucona z samolotu. Zrobiła awanturę, bo przeszkadzało jej 3-letnie dziecko

• Bójka pasażerów w samolocie. Poszło o... piwo [WIDEO]

Źródło: Wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń