Pijana pasażerka samolotu skazana na więzienie. Obrażała załogę i paliła w toalecie

11.04.2019 12:51

Pijana pasażerka zrobiła awanturę na pokładzie samolotu po tym, jak odmówiono jej podania kolejnej, czwartej już butelki wina. Kobieta zaczęła obrażać i grozić pracownikom linii lotniczej. Sprawa trafiła przed sąd w Wielkiej Brytanii.

Na pokładzie fot. Shutterstock

Chociaż do zdarzenia doszło w listopadzie 2018 roku, dopiero teraz brytyjski sąd wydał wyrok w tej sprawie i skazał kobietę na pół roku pozbawienia wolności. Jak wyjaśnił sędzia w swym oświadczeniu, „obecność pijanej i irracjonalnej osoby na pokładzie [...] stwarza potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych pasażerów”. 

Agresywna pasażerka groziła załodze

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu Air India lecącego z Bombaju do Londynu. Jedna z pasażerek, Simone B., po opróżnieniu trzech butelek wina, poszła do załogi pokładowej, żądając kolejnej porcji alkoholu. Kiedy jej odmówiono, popchnęła wózek i zaczęła grozić załodze, mówiąc, że „zostaną rozstrzelani przez Irlandzką Armię Republikańską (IRA)”. 

– Jestem międzynarodowym prawnikiem ds. kryminalnych! Pier*** prawniczką – wykrzykiwała kilkukrotnie. „Reprezentuję ludzi wszystkich nacji, wszystko za darmo! A wy nie możecie mi dać pier*** kieliszka wina?”

Następnie Simone B. schowała się w toalecie, żeby zapalić papierosa. W trakcie całego lotu załoga miała wystosować wiele ostrzeżeń w stronę pasażerki. Po wylądowaniu na lotnisku Heathrow agresywna pasażerka zastała zatrzymana. 

Przeczytaj także: Awantura na pokładzie. Pijana pasażerka zaczęła grozić załodze 

Więzienie i 300 funtów odszkodowania

Stewardesa zeznająca przed sądem opisała zachowanie pasażerki jako niepodobne do niczego, co widziała podczas swojej 34-letniej kariery lotniczej. Brytyjski sąd skazał kobietę na 6 miesięcy więzienia za picie w samolocie i 2 miesiące za napaść

Sędzia przyznał, że: „obecność pijanej i irracjonalnej osoby na pokładzie samolotu to przerażające doświadczenie – nie tylko na długodystansowych lotach – i stwarza potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Zachowywałaś się obraźliwie, pogardliwie i konfrontacyjnie oraz używałaś zatrważającego języka [...]”.

Jak podaje „The Independent”, podczas odczytywania wyroku Simone B. siedziała cicho. Kobieta przyznała się do winy, a oba wyroki mają zostać wykonane jednocześnie. Była pasażerka Air India musi też zapłacić 300 funtów odszkodowania osobie, którą zaatakowała.

Zagłosuj

Uważasz, że pasażerka otrzymała sprawiedliwy wyrok?

Adwokat kobiety zaznaczył, że nie ma ona choroby alkoholowej, a jej zachowanie było spowodowane tym, że wracała właśnie z pogrzebu wujka i była tym bardzo rozemocjonowana. 

Przeczytaj także: Pasażerka wpadła w szał, bo nie dostała napoju 

Źródło: polishexpress.co.uk

___

RadioZET.pl/NC

Oceń