Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijani Ukraińcy przyłapani na kąpieli w tatrzańskim wodospadzie. Teraz grozi im deportacja

12.06.2018 10:38

Trzej pijani Ukraińcy postanowili zejść ze szlaku na Morskie Oko i wykąpać się w słynnym wodospadzie Wodogrzmoty Mickiewicza. Mężczyzn przyłapała Straż Ochrony Tatrzańskiego Parku Narodowego. Za ten wybryk czeka ich bardzo surowa kara. 

Wodogrzmoty Mickiewicza fot. Jan Graczyński/East News

Jak podała "Gazeta Krakowska" do zdarzenia doszło w niedzielę. O tym, że ktoś kąpie się w tatrzańskim wodospadzie, Straż Ochrony TPN poinformowali inni turyści. 

Pijani turyści przyłapani na kąpieli w Wodogrzmotach Mickiewicza

Gdy na miejsce dotarli ratownicy, Ukraińcy byli już w wodzie i kierowali się w stronę najbardziej stromej części wodospadu. Komendant straży TPN Edward Wlazło stwierdził, że gdyby pijani mężczyźni dotarli do zamierzonego celu, najprawdopodobniej zginęliby.

– Woda pociągnęłaby ich w dół a spadając uderzyliby głową o kamienie – tłumaczył E. Wlazło.

Pijani turyści nie okazali jednak wdzięczności za pomoc udzieloną przez straż TPN. Ukraińcy (w wieku od  25-30 lat) zachowywali się agresywnie wobec ratowników i odmówili przyjęcia mandatów wysokości 500 złotych na osobę. Jeden z mężczyzn chciał bić się z ratownikami, bo – jak twierdził – uniemożliwili mu przeżycie przygody.

Ukraińcom grozi deportacja z kraju

Prawdziwe kłopoty Ukraińców zaczęły się, gdy zostali wylegitymowani. Okazało się bowiem, że skończyły się im wizy pobytowe w Polsce, co oznacza, że są nielegalnymi imigrantami. Na miejsce wezwana została straż graniczna i policja. Rozpoczęto procedurę deportacji Ukraińców.

Źródło: gazetakrakowska.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi