Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijany pilot za sterami samolotu. Został zatrzymany tuż przed startem do Lizbony

26.03.2018 10:58

Ponad 100 pasażerów utknęło na lotnisku w Stuttgarcie niedługo po tym, jak okazało się, że siedzący za sterami samolotu pilot jest pod wpływem alkoholu. 

Pilot fot. Shutterstock

O stanie pilota linii TAP Air Portugal poinformował władze lotniska jeden z pracowników, który twierdził, że od pilota wyraźnie czuć alkohol, a on sam nie jest w stanie chodzić prosto.

Pilota zatrzymano tuż przed odlotem do Lizbony

Pracownik portu lotniczego natychmiast powiadomił policję i kontrolę lotów. Po tym zgłoszeniu do kabiny samolotu przygotowującego się do startu wkroczyli funkcjonariusze policji, którzy odkryli, że 40-letni pilot znajduje się pod silnym wpływem alkoholu.

Mężczyznę zatrzymano w areszcie. Prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko niemu w związku z podejrzeniem o próbę spowodowania zagrożenia w ruchu lotniczym. Złożyła także wniosek o odebranie mu licencji pilota.

Duże opóźnienia dla pasażerów

Po aresztowaniu drugiego pilota samolot musiał pozostać na lotnisku w Stuttgarcie. Pozostali członkowie załogi i pasażerowie zostali umieszczeni w hotelach. Z planowanego wylotu do Lizbony w piątek połączenie musiało zostać przełożone aż do poniedziałku — kiedy zwolniły się miejsca w samolotach linii TAP. 

Portugalski przewoźnik przeprosił pasażerów za odwołanie lotu „z powodu niezdolności pilota” do wykonywania obowiązków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pilot samolotu stał się bohaterem mediów. Jego komunikat zaskoczył wszystkich

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi