Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijany turysta próbował wrócić do hotelu. Przez pomyłkę zdobył górski szczyt

10.04.2018 09:40

Estoński turysta, chcąc wrócić do swojego hotelu we włoskim ośrodku w Alpach, wspiął się na szczyt górski. Po zaginięciu mężczyzny zorganizowano w ciągu nocy ekipę poszukiwawczą. 

 Breuil-Cervinia, Alpy fot. Flickr

Jak podaje „Wprost” (za dziennikiem „La Stampa”), estoński turysta był zakwaterowany w środku Breuil-Cervinia, w północno-zachodniej części Włoch, w Alpach Penińskich. Mężczyzna, po spożyciu dużej ilości alkoholu, postanowił wrócić do hotelu, aby odpocząć. Nie był świadomy tego, że całkowicie pomylił drogę.

Pijany turysta przez pomyłkę zdobył szczyt w Alpach

Mężczyzna wybrał zaśnieżoną trasę, którą uznał za drogę do hotelu. W rzeczywistości był to jednak stok biegnący po zboczu góry. Nie przeszkodziło to jednak mężczyźnie w podjęciu wspinaczki. Estończyk nie zauważył swojej pomyłki nawet wtedy, kiedy droga stała się coraz bardziej stroma.

Dopiero między godziną 2 a 3 rano, po wspięciu się na wysokość 2400 m n.p.m., turysta zauważył na horyzoncie domek. Nie był to jednak hotel, ale bar i restauracja Igloo.

Mężczyznę odnalazł personel restauracji

Turysta, mają jedynie klucze do swojego pokoju hotelowego, zdołał się włamać do lokalu w górach, gdzie spędził noc. Nad ranem znalazł go personel restauracji i powiadomił o tym odpowiednie służby. Odwołano zorganizowaną w ciągu nocy ekipę poszukiwawczą turysty, a Estończyk został wysłany na dalszy odpoczynek.

Jak skomentował właściciel restauracji-igloo: „Na szczęście nie było tak zimno”. Turysta wrócił do hotelu cały i zdrowy.

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi