Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piorun uderzył w samolot. Sztorm Ciara szaleje nad Wielką Brytanią

12.02.2020 13:48

Szalejący nad Europą sztorm Ciara paraliżuje ruch lotniczy, szczególnie w Wielkiej Brytanii. Piloci, z powodu bardzo silnego wiatru oraz burz, mają ogromne problemy z lądowaniem. W ostatnich dniach w sieci pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano uderzenie pioruna w samolot pasażerski. 

Piorun uderzył w samolot fot. YouTube

Jak podaje "Daily Mail", do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czasie lotu linii Aer Lingus z Birmingham do Dublina. Nad Wielką Brytanią szalał wówczas sztorm Ciara. Ok. godz. 21.30, w momencie, kiedy samolot był już w powietrzu, w maszynę uderzył piorun. Pasażerowie będący wówczas na pokładzie przeżyli prawdziwe chwile grozy. 

Wielka Brytania. Piorun trafił w samolot [WIDEO]

Na nagraniu widać moment uderzenia pioruna w samolot, któremu towarzyszył jasny błysk. Po chwili widać, jak maszyna w nienaruszonym stanie kontynuuje lot. 

Jak podały zagraniczne media, piorun trafił w maszynę niedługo po stracie. Piloci, pomimo tego incydentu, kontynuowali lot i wylądowali bezpiecznie na lotnisku w Dublinie ok. godz. 22.40. Maszyna nie została uszkodzona i żaden z podróżnych nie został ranny. 

W mediach społecznościowych w ostatnich dniach pojawiło się wiele nagrań ukazujących dramatyczne próby lądowania, które utrudnia bardzo silny wiatr. Piloci mają trudności z posadzeniem maszyn szczególnie na terenie Wielkiej Brytanii. Sieć obiegło wideo z samolotem linii Wizzair, który leciał z Warszawy. W czasie lądowania maszyny na lotnisku w Birmingham omal nie doszło do katastrofy. Ostatecznie polskiemu pilotowi, który wykazał się niezwykłymi umiejętnościami, udało się bezpiecznie wylądować. 

Najsilniejszy w ciągu ostatnich siedmiu lat huragan „Ciara” doprowadził do poważnych zniszczeń, powodzi i podtopień domów, odwołania pociągów i lotów. Wprowadzono alerty nie tylko w Wielkiej Brytanii, jak również we Francji, Holandii i Niemczech. Z wielu polskich miast odwołano loty do tej części Europy.  

Źródło: The Sun, Daily Mail

___

RadioZET.pl/NC

Oceń