Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pocztówka dotarła do adresatki po ponad 62 latach

13.06.2018 10:26

Karta pocztowa została wysłana w 1955 roku, a dotarła na wskazany adres we Włoszech dopiero po 62 latach. Nie wiadomo, co działo się z pocztówką przez ten czas.

Skrzynka pocztowa fot. Pixabay

Kartka została wrzucona do skrzynki pocztowej w miasteczku Bergamasco we Włoszech 14 września 1955 roku - tak wynika ze stempla na pocztówce. Na wskazany adres dotarła dopiero 8 czerwca bieżącego roku, czyli po sześciu dekadach.

"Serdeczne pozdrowienia" sprzed 62 lat

Adresatką tej "spóźnionej pocztówki była 83-letnia mieszkanka Aosty, Marie Griseri. Kobieta znalazła kartkę razem z bieżącymi rachunkami i ulotkami reklamowymi. Czarno-biała pocztówka przedstawiała włoski ratusz. Przylepiony był na niej znaczek za 10 lirów. 

- Kiedy przekonałem się, że to nie jest żart, byłem bardzo przejęty, widząc mamę tak zadowoloną i szczęśliwą - powiedział syn 83-letniej adresatki w rozmowie z włoskim dziennikiem "La Stampa".

Okazało się, że kartkę z tekstem „Serdeczne pozdrowienia” wysłała przyjaciółka Marie Griseri z lat 50. Karta podpisana była Giuse, czyli zdrobnieniem od imienia Giuseppina. Adresatka wyznała, że jest bardzo wdzięczna włoskiej poczcie za to, że dzięki przesyłce sprzed ponad sześciu dekad mogła wrócić we wspomnieniach do lat swej młodości.

Źródło: lastampa.it

___

RadioZET.pl/NC

Oceń