Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polak wspiął się na rzymską fontannę di Trevi. Ukarano go wysoką grzywną

25.04.2018 10:14

Partol straży miejskiej zatrzymał polskiego turystę, który wdrapał się na zabytkową fontannę di Trevi w Rzymie. Za tę "wspinaczkę" mężczyzna będzie musiał słono zapłacić. 

Fontanna di Trevi fot. Pixabay

Do incydentu doszło w niedzielę wieczorem. 44-letni Polak postanowił spróbować swoich sił we "wspinaczce" na największą w Rzymie, XVII-wieczną fontannę di Trevi. 

Kiedy mężczyzna wdrapaływał się na zabytkowy obiekt, od razu zwrócił na siebie uwagę patrolu straży miejskiej. Strażnicy kazali Polakowi zejść na ziemię. 44-latek nie posłuchał jednak tego nakazu i na oczach setek turystów, kontynuował swój "wyczyn". 

500 euro grzywny za "wspinaczkę" na fontannę w Rzymie

Kiedy mężczyzna w końcu zszedł z fontanny, straż miejska zaprowadziła go na najbliższy posterunek. Za swój wybryk musiał słono zapłacić. Otrzymał mandat w wysokości 500 euro, jaki na mocy rozporządzenia władz Rzymu przewidziany jest za wszelkie chuligańskie zachowania przy stołecznych fontannach. Szczególną ochroną otoczona jest fontanna di Trevi - zabronione jest siadanie na jej brzegu, kąpiele oraz... wspinaczki!

Sprawa może zakończyć się nie tylko grzywną 500 euro. Urząd ochrony rzymskich zabytków sprawdzi, czy turysta nie wyrządził żadnych strat materialnych.

TE TEMATY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

Nie pozwolili mu wyjść, więc...wskoczył na skrzydło samolotu. Polak "bohaterem" internetu [WIDEO]

• Wyniosła z samolotu... jabłko. Teraz musi zapłacić 500 dolarów kary

___

RadioZET.pl/onet.pl/NC

Oceń