Polak zwycięzcą w loterii Ryanaira. Kupił zdrapkę, wygrał samochód

18.02.2019 10:53

Myślisz, że słynne zdrapki Ryanaira to zwykłe naciąganie pasażerów? Okazuje się, że nie, bo Ryanair przedstawił czworo zwycięzców loterii zdrapkowej. Wśród grona szczęśliwców, którzy wygrali samochód, znalazł się pasażer z Polski. 

Pokład Ryanaira fot. Shutterstock

Zdrapki Ryanaira umożliwiają klientom wygrywanie nagród pieniężnych, luksusowych samochodów, a także wzięcia udziału w wielkim finale i wygrania nawet okrągłego miliona euro. Aby mieć szansę na wygraną, wystarczy kupić los za 2 euro w ramach akcji "Fly to win". Zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne i  wspomaga wiele organizacji. Choć wiele osób sądzi, że zdrapki to zwykłe naciąganie pasażerów, okazuje się, że naprawdę można wygrać.

Pasażer z Polski wygrał samochód

W zeszły czwartek (14 lutego) Ryanair podał zwycięzców loterii zdrapkowej. Wśród szczęśliwców znalazł się m.in. pan Dominik z Polski, który w zeszłym roku kupił los podczas lotu do Wrocławia. W efekcie wygrał Fiata 500, podobnie jak dwójka innych pasażerów (z Hiszpanii i Włoch). Główną nagrodę w wysokości 100 tys. euro zdobył pasażer z Niemiec. 

Ryanair - zwycięzca loterii fot. Ryanair.com

Ryanair twierdzi, że na każdym locie pasażerowie kupują średnio po 15 zdrapek. Roczne przychody Ryanaira z tego tytułu wynoszą kilkanaście milionów euro. Słynne zdrapki zostały wprowadzone w 2010 roku jako sposób na szukanie dodatkowych przychodów. I co ciekawe – od tego czasu jeszcze nikt nie wygrał głównej nagrody, która wynosi 1 mln euro. Dlaczego? Jak tłumaczy portal Fly4free.pl, pasażer, który „wygrywa” w loterii zdrapkowej, tak naprawdę wygrywa prawo do wzięcia udziału w finałowym losowaniu, gdzie musi wybrać 1 ze 125 kopert. Minimalna wygrana wynosi w tej sytuacji 50 tys. EUR, a maksymalna – wspomniany wcześniej 1 mln euro, choć znajduje się ona tylko w jednej kopercie. W tej sytuacji nie powinno dziwić, że szanse na zdobycie głównej nagrody są niewielkie.  

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń