Polskie SPA na liście najlepszych w Europie. Docenił je brytyjski dziennik "The Guardian"

30.11.2018 16:22

Brytyjski dziennik "The Guardian" opublikował ranking najlepszych spa w Europie. W zestawieniu znalazł się piękny ośrodek wellness w Polsce. 

Spa fot. Shutterstock

Pielęgnacja duszy i ciała, tradycyjne zabiegi uzdrowiskowe, a to wszystko w otoczeniu niesamowitych widoków lub zabytkowych wnętrz. "The Guardian" stworzył listę 20 najlepszych spa w Europie. Polska ma również powód do dumy. W zestawieniu pojawiło się bowiem polskie centrum wypoczynkowe. 

SPA w Kopalni Soli "Wieliczka" wśród najlepszych

Wyróżnione polskie SPA znajduje się nie gdzie indzie, jak w samej Wieliczce, a konkretnie na terenie dawnej kopalni soli. Strefa wellness jest częścią Hotelu Grand Sal. To, czym wyróżnia się to miejsce spośród innych, jest bez wątpienia możliwość kąpieli solankowej. Dzięki zawartym w wodzie minerałom, kąpiel ma bardzo pozytywny wpływ na cały organizm (szczególnie pomocna może okazać się dla osób z infekcjami oddechowym), a co więcej pomaga się całkowicie zrelaksować. Na miejscu dostępna jest również oferta masaży i sauny. 

W zestawieniu "The Guardian" pojawiły się również ośrodki SPA ze Szwajcarii, Hiszpanii, Rumunii, Francji, Irlandii czy Budapesztu. Pełna lista ośrodków znajduje się na stronie dziennika

Źródło: theguardian.com

___

RadioZET.pl/NC

Oceń