Poród na pokładzie samolotu. Chłopiec przyszedł na świat 13 tys. metrów nad ziemią

17.12.2018 14:56

Ten rejs członkowie załogi samolotu linii Turkish Airlines zapamiętają na długo. Podczas lotu z Kongo do Turcji jedna z pasażerek zaczęła rodzić. Personel pokładowy pomógł pasażerce urodzić chłopca.

Poród na pokładzie samolotu. Chłopiec przyszedł na świat 13 tys. metrów nad ziemią fot. Twitter/EHA News

21-letni Musuamba Michoukayembe, pochodząca z Demokratycznej Republiki Konga, wsiadając na pokład samolotu z pewnością nie spodziewała się, że za kilka godzin urodzi syna. Trzy godziny po starcie z lotniska w Libreville kobieta poczuła silny ból brzucha. Kiedy ból nie przechodził, kobieta zrozumiała, że zaczyna rodzić. Poinformowała o tym personel samolotu. Maszyna lecąca do Stambułu w Turcji znajdowała się wówczas na wysokości 13 tysięcy metrów.

W samolocie urodził się chłopiec

Kobiecie zapewniono miejsce na tyle samolotu, a cały poród przeprowadzono z użyciem wskazówek ze strony męża kobiety, który jest lekarzem. Na świat przyszedł chłopiec, który otrzymał imię Bennel. 

- To był dla nas piękny moment - powiedział Fatma Akyuz, członek załogi samolotu. - Wsiedliśmy na pokład ze 144 pasażerami, ale wylądowaliśmy z 145 - dodał.

Po wylądowaniu w Turcji kobieta i dziecko zostali zabrani do szpitala. Kierownictwo Turkish Airlines zapewniło, że oboje są w dobrym stanie. Pilot samolotu początkowo brał pod uwagę awaryjne lądowanie na innym lotnisku, jednak ostatecznie zdecydował, że nie ma takiej potrzeby.

Załoga maszyny zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z nowo narodzonym chłopcem. Fotografie można znaleźć w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także:

Stewardessa nakarmiła dziecko pasażerki własną piersią. Ta historia obiegła już sieć

Dziecko i niemowlę w samolocie – jak przygotować się do podróży z najmłodszymi pasażerami? 

Źródło: rp.pl, tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń