Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstaje pierwsza chrześcijańska linia lotnicza. Przewoźnik zapewnia brak opłat za bagaż

27.12.2018 13:37

Judah 1 - tak się nazywa zakładana w Stanach Zjednoczonych linia lotnicza. Według przewoźnika będzie to pierwsza chrześcijańska linia lotnicza na świecie.

Samolot fot. Shutterstock

Przewoźnik wywodzi się z USA i swoją główną bazę będzie miał na lotnisku North Texas Regional Airport. Linia lotnicza była już zarejestrowana od kilku lat jako prywatny przewoźnik, ale w ostatnim czasie pochwaliła się, że otrzymała certyfikat od amerykańskiego urzędu lotniczego FAA i wkrótce zacznie wykonywać regularne loty pasażerskie. Jednocześnie Judah 1 przekonuje, że będzie pierwszą chrześcijańską linią lotniczą na świecie.

Judah 1: chrześcijański przewoźnik w USA

Na razie amerykańska linia dysponuje tylko jednym samolotem Douglas MD-80, ale w przyszłym roku zamierza powiększyć flotę o kolejne 5 maszyn MD-80 oraz 2 Boeingi 767. W ciągu pięciu najbliższych lat flota przewoźnika ma urosnąć do ponad 20 samolotów.

Jak tłumaczą przedstawiciele linii, jej celem będzie przewożenie przedstawicieli kościołów i organizacji misyjnych, a także głoszenie Słowa Bożego za pomocą samolotów.

"Twoje ręce, Boża miłość, Nasze skrzydła" - tak brzmi oficjalny slogan powstającego przewoźnika. Zgodnie z założeniami przynajmniej na początku linia będzie wykonywać krajowe loty czarterowe dla kościołów i organizacji misyjnych. 

Nieznana jest też na razie siatka połączeń nowej linii lotniczej – wiadomo jedynie, że na razie realizowane będą przede wszystkim loty krajowe, a międzynarodowe – w kolejnych latach.

Brak opłat za bagaż i większe limity walizek

Przedstawiciele Judah 1 twierdzą, że nie będą niskokosztowym przewoźnikiem, a ceny biletów będą porównywalne do tradycyjnych przewoźników. Ale linię lotniczą ma wyróżniać absolutny brak jakichkolwiek opłat za bagaż i znacznie większe limity walizek niż w regularnych liniach.

To nie pierwsze w historii próby stworzenia chrześcijańskich linii lotniczych. W latach 1985-1987 funkcjonował amerykański przewoźnik pod nazwą The Lord's Airline, czyli dosłownie "Boża Linia". Wykonywał on loty w głównej mierze czarterowe m.in. z Miami do Tel-Awiwu.

Źródło: fly4free.pl, pasazer.com

___

RadioZET.pl/NC

Oceń