Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstaje podwodny park rozrywki dla nurków. Otwarcie jeszcze w tym roku

24.01.2019 11:26

W Bahrajnie trwa budowa największego podwodnego parku rozrywki na świecie. Według planów ta gigantyczna inwestycja będzie gotowa przed latem 2019 roku. Największą atrakcją ma być wrak Boeinga 747.

Park wodny w Bahrajnie fot. Bahrain Tourism and Exhibitions Authority

Największy na świecie, podwodny park rozrywki powstaje w Bahrajanie, w wodach Zatoce Perskiej. "Disneyland dla fanów nurkowania" - tak mówi się o tej gigantycznej inwestycji, która ma być gotowa jeszcze w tym roku. 

Podwodny park rozrywki z wrakiem Boeinga

W całej Zatoce Perskiej nie brakuje miejsc, w których nurkowie mogą podziwiać rafy koralowe, podwodne krajobrazy, a nawet wraki statków. Jednak to, co za kilka miesięcy zaoferuje Bahrajn, ma być prawdziwą rewolucją, szczególnie dla pasjonatów nurkowania. 

Podwodny park rozrywki będzie skupiony wokół nurkowania, a jego rozkład opracowali najlepsi eksperci z Bliskiego Wschodu. Największą atrakcją parku, obejmującego powierzchnię 100 tys. m2będzie możliwość pływania przy wraku zatopionego Boeinga 747. Na dnie znajdą się też rafy koralowe i rzeźby, które z czasem w naturalny sposób będą obrastać roślinami i koralowcami. Dodatkowo zaplanowano specjalnie zbudowany i zatopiony budynek, który będzie wierną kopią tradycyjnych domów, w jakich mieszkali bahrajńscy kupcy.

Park wodny ma nie tylko dostarczać rozrywki turystom, ale także być cennym źródłem informacji na temat ekosystemu w Zatoce Perskiej. Inwestycja prowadzona jest we współpracy Najwyższej Rady ds. Środowiska w Bahrajnie.

Bahrajn od kilku lat bardzo intensywnie inwestuje w turystykę i stara się przyciągnąć jak najwięcej zagranicznych gości. Powstają nowe, luksusowe hotele – w tym spektakularny Shangri-La na samym wybrzeżu, którego otwarcie planowane jest na 2022 rok. Powstał też zupełnie nowy terminal lotniska warty 1,1 mld USD, który docelowo ma obsługiwać nawet 14 mln pasażerów rocznie.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń