Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstaje wyspa tylko dla kobiet. SuperShe Island zaprasza na "wakacje od mężczyzn"

12.02.2018 12:20

Na Morzu Bałtyckim, na prywatnej wyspie, powstaje kurort przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Pierwsze turystyki będą mogły odwiedzić SuperShe Island już w czerwcu. 

Powstaje wyspa tylko dla kobiet. SuperShe Island zaprasza na "wakacje od mężczyzn" fot. Jacob Lund/Fotolia

Autorką nietypowego projektu jest Kristina Roth, amerykańska bizneswoman. Była szefowa firmy konsultingowej wpadła na pomysł stworzenia wakacyjnego kurortu, w którym będą wypoczywać tylko kobiety.

Aby zrealizować swój plan, Roth postanowiła kupić jedną z niewielkich wysp w pobliżu Finlandii, około godzinę drogi od lotniska w Helsinkach. SuperShe Island – bo tak nazywa się wyspa – ma nieco ponad 3 km2 powierzchni i jest w całości porośnięta lasem iglastym. Jeszcze w tym roku miejsce to ma stać się luksusowym kurortem ze spa i udogodnieniami wyłącznie dla kobiet.

SuperShe island fot. Instagram/supershesnaps

Skąd pomysł na stworzenie miejsca, do którego wstęp będą miały tylko kobiety? Jak podkreśla sama autorka projektu, nie chodzi tutaj o nienawiść do mężczyzn. Roth chce po prostu dać kobietom możliwość odetchnięcia od codzienności i skupieniu się wyłącznie na sobie. Z obserwacji amerykańskiej bizneswoman wynika, że kobiety w towarzystwie mężczyzn nie potrafią się zrelaksować, bo skupiają się na tym, aby przez cały czas dobrze wyglądać.

Kristina zauważyła podczas swoich ostatnich wakacji w Malibu, że: "kiedy tylko w okolicy pojawiał się facet, kobiety natychmiast szukały szminek i myślały tylko o tym, jak wyglądają" - przyznała w wywiadzie dla "The Post". "Pomyślałam wtedy, że nie skupiamy się na sobie, tylko na facetach" – dodała.

Na razie z wyspy korzystają tylko przyjaciółki i znajome Amerykanki, ale od czerwca dostępna będzie dla innych chętnych. Na chwilę obecną nie wiadomo, ile będzie kosztował pobyt na SuperShe Island, ale cennik może zostać wkrótce opublikowany.

Źródło: independent.co.uk, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń