Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstał najdłuższy szklany most na świecie. Już same zdjęcia przyprawiają o dreszcze

02.01.2018 16:23

Niezwykły most został zbudowany w chińskiej prowincji Hebei. Ma niemal pół kilometra długości i zawisł nad 200-metrową przepaścią. Nie każdy jest jednak w stanie go przejść o własnych siłach. Patrząc w dół, niektórzy tracą równowagę i potrzebują pomocy specjalnych asystentów, aby dotrzeć na drugą stronę przezroczystej konstrukcji. 

Powstał najdłuższy szklany most na świecie. Już same zdjęcia przyprawiają o dreszcze fot. East News

To bez wątpienia atrakcja tylko dla odważnych. Niezwykły most w Shijiazhuang, w prowincji Hebei, otwarto dla turystów 24 grudnia. Szklana konstrukcja jest najdłuższym tego typu obiektem na świecie - ma aż 488 metrów długości! Widoki z mostu są naprawdę niesamowite, chociaż u niektórych zamiast zachwytu wywołują… zawroty głowy.

Szklany most fot. East News

O atrakcji zrobiło się głośno tuż po jej oficjalnym otwarciu. I nie ma się czemu dziwić. Spacer w takim miejscu robi wrażenie. Wystarczy spojrzeć w dół i zobaczyć pod stopami 200-metrową przestrzeń. Niemal pół kilometrową drogę zbudowano z ponad tysiąca szklanych płyt o grubości 4 centymetrów. Niestety nie wszyscy są w stanie poradzić sobie z przemierzeniem przezroczystego mostu. Na miejscu są dostępni specjalni asystenci, którzy pomagają przejść na drugą stronę konstrukcji.  

Szklany most fot. East News

Inżynierowie odpowiadający za budowę mostu zapewniają, że konstrukcja jest w stanie utrzymać nawet 3 tys. osób. Aby jednak zapewnić komfort i bezpieczeństwo turystom, organizatorzy wpuszczają na szklaną atrakcję maksymalnie 600 osób.

Zanim zdecydujemy wybrać się na szklany most, powinniśmy zobaczyć zdjęcia. Niektórym, już od samego patrzenia, może zakręcić się w głowie. 

___

RadioZET.pl/NC

Oceń