Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstał ranking najbardziej gościnnych krajów świata. Polska w czołówce!

11.01.2019 11:32

Po raz kolejny serwis turystyczny Booking.com opublikował listę najbardziej przyjaznych krajów świata według opinii klientów. Polacy mają powody do dumy. Jesteśmy trzecim najlepszym gospodarzem na świecie.

Warszawa fot. Shutterstock

Booking.com, jedna z największych platform turystycznych na świecie, ujawniła, które państwa świata są najbardziej przyjazne. Okazuje się, że "gościnność" jest szczególnie istotna w przypadku 73 proc. podróżnych na całym świecie, którzy twierdzą, że przyjaźni i interesujący mieszkańcy są jednym z najważniejszych czynników przy wyborze kierunku podróży.

Polska trzecim najbardziej gościnnym krajem

Wyniki rankingu pokazują, że Polska jest bardzo gościnna - zajęła wysokie, bo trzecie miejsce w zestawieniu. Przed naszym krajem uplasowały się tylko Austria - na pierwszym miejscu oraz Czechy - na drugim. Za nami zaś znalazły się kolejno takie kraje jak: Nowa Zelandia, Tajwan, Rumunia, Węgry, Irlandia, Serbia oraz Grecja.

Najlepsi gospodarze świata:

• Austria
• Republika Czeska
Polska
• Nowa Zelandia
• Tajwan
• Rumunia
• Węgry
• Irlandia
• Serbia
• Grecja

- Niezależnie od rodzaju, wielkości czy lokalizacji obiektu, widzimy, że nasi klienci podczas podróży przywiązują dużą wagę do relacji międzyludzkich. Zwracają uwagę na szczegóły oraz indywidualne podejście do klienta - tłumaczy Olivier Grémillon, wiceprezes Booking.com.

Booking.com opublikował również inne zestawienie, na podstawie którego przyznawane są nagrody Guest Review Award. W rankingu wyłoniono ponad 750 tysięcy nieruchomości godnych polecenia i nagrodzenia. Spośród ocenianych 219 krajów, w których znajdują się obiekty noclegowe, Polska uplasowała się na dziewiątym miejscu, a zatem również bardzo wysoko.

W tym rankingu kryterium nie była wyłącznie gościnność danego kraju, ale ocena konkretnych obiektów turystycznych. Im więcej nagrodzonych w danym państwie, tym wyższa jego pozycja w zestawieniu. Lepsze od Polski okazały się m.in. Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy, USA, Chorwacja, Wielka Brytania i Rosja.

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń