Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pracownicy Ryanaira zapowiadają"największy strajk w historii firmy". Kolejne odwołane loty?

10.09.2018 08:54

Związki zawodowe reprezentujące personel pokładowy Ryanaira grożą przeprowadzeniem największego strajku w historii irlandzkiego przewoźnika. Domagają się podwyżek płac i poprawy warunków pracy.

Ryanair fot. Pixabay

Wakacje upłynęły Ryanairowi pod znakiem opóźnionych i odwołanych lotów. 10 sierpnia doszło do największych strajków w historii irlandzkiej linii lotniczej. Tego dnia strajkowali piloci Ryanaira w kilku europejskich krajach. Przewoźnik musiał odwołać kilkaset lotów, przez co ucierpiało wielu pasażerów. Teraz pracownicy Ryanaira zapowiadają kolejny duży strajk...

Ryanair: kolejne strajki i setki odwołanych lotów?

W piątek związki reprezentujące personel pokładowy we Włoszech, Portugalii, Belgii, Hiszpanii i Holandii, zagroziły we wspólnym liście, że przedłużą protest na jesień. Związkowcy wydali komunikat, że jeżeli warunki pracy nie ulegną poprawie, przeprowadzą "największą akcję strajkową, jaką kiedykolwiek widziała firma".

Zapowiadają, że do akcji strajkowej zaproszą także zrzeszonych w swoich organizacjach pilotów i pracowników obsługi naziemnej. Związkowcy domagają się m.in. podwyżek oraz zawierania kontraktów zgodnie z prawem krajów, z których pochodzą, a nie zawieranych na podstawie irlandzkiego prawa.

Strajk Ryanaira zaplanowany jest na ostatni tydzień września, ale ostateczna decyzja w sprawie jego ogłoszenia ma nastąpić do 13 września. 

Przedstawiciele Ryanaira wielokrotnie powtarzali, że warunki, jakie zapewnia swoim pracownikom, są konkurencyjne i często lepsze od tych, które oferują jego rywale, a żądania związków są nieuzasadnione.

Źródło: tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi