Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pracownik hotelu ukradł klucze i udawał turystę. "Chciał odpocząć od pracy"

09.11.2018 10:44

Pracownik luksusowego kompleksu na Riwierze Francuskiej postanowił spędzić swoje wakacje życia. Mężczyzna na co dzień zajmował się rozkładaniem leżaków. Pewnego dnia uznał, że musi odpocząć. Ukradł klucz do jednego z apartamentów i udawał turystę jednego z najdroższych hoteli w Cannes...

Hotel Martinez - Cannes fot. Shutterstock

Mężczyzna pracował w 5-gwiazdkowym hotelu Martinez na Riwierze Francuskiej. Do jego obowiązków należało między innymi rozkładanie leżaków. Praca ta wydała mu się jednak zbyt męcząca i postanowił "sprawić sobie" darmowe wakacje.  

Ukradł klucze do apartamentu i udawał turystę

Pracownik najpierw ukradł klucz do luksusowego apartamentu, a następnie przez trzy tygodnie udawał turystę ekskluzywnego obiektu. Pracownik korzystał ze wszystkich atrakcji, jakie zapewniał hotel, zupełnie za darmo. Jednocześnie codziennie rano chodził też na plażę i wykonywał swoje służbowe obowiązki, tj. rozkładał leżaki.

W pewnym momencie obsługa zaczęła nabierać podejrzeń. Ich uwagę zwrócił wysoki, nieuregulowany rachunek na kwotę kilkudziesięciu tysięcy euro. Kiedy mężczyzna nie był w stanie zapłacić, więc wezwano policję. Pracownik próbował uciec, ale go złapano. 

Pracownik swoje oszustwo wytłumaczył chęcią odpoczynku od ciężkiej pracy i koniecznością naładowania telefonu. Teraz czeka go kara w wysokości kilkudziesięciu tysięcy euro. 

Jak donoszą francuskie media, oszust miał zdobyć klucz już dwa lata wcześniej. Nie wiadomo jednak, czy przez ostatnie 24 miesiące nieuczciwy pracownik korzystał wcześniej z luksusowego apartamentu. Wiadomo natomiast, że spędził w nim ostatnie 3 tygodnie, korzystając z różnych wygód. 

Przeczytaj także: 

Szalona historia nowożeńców. Po jednej z imprez okazało się, że kupili hotel na Sri Lance

• Powstaje sieć hotelowa jak tania linia lotnicza. Cena za nocleg jest zachęcająca

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń