Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pracownik lotniska znalazł siedem sztabek złota... w koszu na śmieci

07.05.2018 13:15

Pracownik lotniska Seul-Inczon w Południowej Korei podczas prac porządkowych znalazł w koszu na śmieci siedem sztabek złota. Łączna wartość cennego znaleziska wynosi ponad milion złotych. 

Sztabki złota fot. Shutterstock

Policja podejrzewa, że „złote zguby” mogą mieć związek z przestępstwem. Śledczy uważają, że wylądowały w koszu na śmieci, bo ktoś w pośpiechu je wyrzucił, obawiając się złapania.

Siedem sztabek złota w koszu na śmieci

Mężczyzna, opróżniając jeden z koszów na południowokoreańskim lotnisku, odnalazł siedem sztabek złota. Wszystkie sztabki były zawinięte w gazety, każda ważyła kilogram. Ich łączna wartość wynosiła około 350 milionów wonów południowokoreańskich, czyli ponad milion złotych. Na razie skarb znajduje się w pilnie strzeżonym magazynie.

Lotniskowy sprzątacz przejmie złoto?

Zgodnie z prawem pracownik lotniska stałby się właścicielem złota, jeśli przez pół roku nie zgłosiłby się ich właściciel. Jeśli jednak okaże się, że właścicielem jest przestępca (jak uważa policja), to szanse na to, że przyjdzie odzyskać sztabki, są bliskie zeru. 

Przewidywane jest jednak znaleźne — w Korei Południowej wynosi od pięciu do 20 procent wartości przedmiotu. Daje to maksymalnie 70 milionów wonów (ok. 227 tys. złotych). 

___

RadioZET.pl/NC

Oceń