Rasistowskie uwagi na pokładzie samolotu Ryanair. Internauci oburzeni

23.10.2018 10:38

Linia lotnicza Ryanair została skrytykowana za brak właściwej reakcji na zachowanie agresywnego pasażera, który wykrzykiwał rasistowskie uwagi pod adresem 77-letniej kobiety. 

Afera na pokładzie fot. YouTube/screen

Do zdarzenia doszło podczas lotu z Barcelony do Londynu-Stansted. Rasistowski incydent, który miał miejsce na pokładzie samolotu, został nagrany przez innego pasażera i udostępniony w mediach społecznościowych. Filmik bardzo szybko obiegł sieć i wywołał lawinę negatywnych komentarzy. Zdaniem wielu osób Ryanair powinien usunąć z samolotu człowieka odpowiedzialnego za sytuację, jednak linie tego nie zrobiły. 

Ryanair: skandaliczne zachowanie pasażera [WIDEO]

Na nagranym przez pasażera filmie, który ma już łącznie parę milinów wyświetleń, można zobaczyć, jak jeden z mężczyzn wykrzykuje wulgarne hasła pod adresem siedzącej obok niego kobiety, żądając, aby ta zmieniła miejsce. "Nie mów do mnie w obcym języku, ty głupia, brzydka krowo” - krzyczał agresywny pasażer.

Jak wytłumaczyła córka kobiety, awantura zaczęła się, ponieważ jej 77-letnia matka ma zapalenie stawów i zajęło jej trochę czasu, zanim przepuściła mężczyznę, który chciał usiąść na swoim miejscu.

- Szykowaliśmy się do startu, a potem mężczyzna wszedł na pokład, dotarł na swoje miejsce, po czym bardzo głośno i bardzo agresywnie zaczął krzyczeć na kobietę, mówiąc "zejdź mi z drogi","poruszaj nogami”,"nie powinnaś tu siedzieć” - powiedział w wywiadzie dla BBC David Lawrence, który sfilmował całe zdarzenie.

Dodał także, że był zaskoczony i oburzony całą sytuacją, bowiem większość pasażerów w ogóle nie zareagowała. Jak podkreślił, był także zszokowany, że Ryanair "zezwolił na coś takiego”.

Krytyka wobec Ryanaira

Największe oburzenie wśród internautów wzbudził właśnie brak właściwej reakcji ze strony pracowników Ryanaira. Na filmie słyszymy innych pasażerów, którzy domagają się wyproszenia mężczyzny z samolotu, bez żadnej reakcji. Dopiero po chwili jeden ze stewardów stara się uspokoić mężczyznę.

Po publikacji filmiku nie zabrakło głosów krytyki pod adresem irlandzkiego przewoźnika. Główne zarzuty dotyczą tego, że pracownicy Ryanaira w żaden sposób nie powstrzymali agresywnego mężczyzny i nie są przeszkoleni w odpowiedni sposób.

Linie lotnicze Ryanair podkreśliły natomiast w rozmowie z BBC, że „prowadzą surowe wytyczne dla pasażerów uciążliwych i nie będą tolerować takich zachowań". Przewoźnik dodał również, że przekazał dane osobowe mężczyzny i całą sprawę do policji w Essex. - W tej chwili jest to już sprawa policji, więc nie możemy komentować tej sprawy – podsumowuje  linia lotnicza.

Źródło: rp.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń