Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rekin rzucił się na dwójkę dzieci. To pierwszy taki atak od 70 lat

20.07.2018 09:14

12-letnia dziewczynka i 13-letni chłopiec zostali zaatakowani przez rekina na plażach Long Island i Fire Island, oddalonych od siebie o kilka kilometrów. Obrażenia, jakie odniosły dzieci, nie zagrażają ich życiu.

Rekin rzucił się na dwójkę dzieci. To pierwszy taki atak od 70 lat fot. Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: 8 NAJPIĘKNIEJSZYCH PLAŻ W POLSCE

Był to pierwszy atak rekinów od 1948 roku. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch osobnych zdarzeń, które miały miejsce w środę na dwóch plażach w Nowym Jorku, oddalonych od siebie o kilka kilometrów. 

Rekin pogryzł dwójkę dzieci

13-latek został ugryziony, gdy pływał na desce surfingowej. Z rany na jego nodze lekarze wyjęli ząb rekina, który został zlecony do analizy. Świadkowie twierdzą, że na chłopca rzucił się drapieżnik o długości około 60 cm. Z ich opisu wynika, że mógł to być żarłacz brunatny.

W tym samym czasie do szpitala trafiła 12-letnia Lola Pollina. Dziewczynka ma ślad ugryzienia, którego dokonać mogła „duża ryba”. Lola stojąc w wodzie, poczuła ostry ból, a po chwili zauważyła, że jej noga jest "cała we krwi". - Zobaczyłam, że coś płynie obok mnie i poczułam ból, a potem zauważyłam jakby płetwę; nie wiem, jak to opisać. Potem wybiegłam z wody - relacjonowała dziewczynka podczas konferencji prasowej.

Pierwszy taki atak od 1948 roku

We wcześniejszych latach udokumentowano mniej niż tuzin takich ataków. Ostatni z nich miał miejsce 70 lat temu. Gubernator Andrew Cuomo wydał oświadczenie, w którym powiedział, że zlecił przeprowadzenie dochodzenia w sprawie ataków rekinów. – Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić plażowiczów i zapewnić bezpieczeństwo – zaznaczył.

Wszystkie plaże Fire Island zostały zamknięte do odwołania. Złapano już dwa rekiny, na razie nie wiadomo jednak, czy to właśnie one są odpowiedzialne za ataki.

Źródło: Independent

___

RadioZET.pl/NC

Oceń