Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ryanair ogłosił rekordowy rozkład lotów na lato 2019. Aż 17 nowych tras z Polski

06.09.2018 10:11

Ryanair ogłosił nowe połączenia na lato 2019 roku. W przyszłym roku będzie można skorzystać z 17 nowych tras z Polski. Pojawią się też dodatkowe samoloty w Modlinie i Krakowie.

Samolot Ryanair fot. Pixabay

– Ryanair z radością ogłasza rekordowy rozkład lotów z Polski na lato 2019. W naszej siatce połączeń znajdzie się 210 tras, w tym 17 nowych m.in do tak atrakcyjnych miast jak Barcelona, Bordeaux, Hamburg czy Marsylia (...) Ryanair nadal będzie rozwijał się w Polsce, przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego i turystyki oraz tworzenia miejsc pracy – powiedział prezes Ryanaira, Michael O'Leary.

Ryanair: 17 tras na lato 2019

To dobra wiadomość od irlandzkiego przewoźnika. Już od przyszłego roku będzie można skorzystać z 17 połączeń z kilku polskich miast. 

• z Warszawy-Modlin – do Ammanu, Kijowa, Lwowa i Marsylii

• z Krakowa – do Ammanu, Bordeaux, Hamburga, Kijowa i Lwowa

• z Gdańska – do Barcelony i Kijowa

• z Bydgoszczy – do Glasgow P. i Kijowa

• z Poznania  – do Cork, Kijowa i Sztokholmu

• z Wrocławia – do Kijowa

Ryanair chce rozwijać się w Modlinie

Prezes irlandzkich linii lotniczych zapowiedział także, że Ryanair ma zamiar podwoić ruch lotniczy w Warszawie Modlin z 3 do 6 milionów pasażerów w ciągu najbliższych 5 lat, co ma się przyczynić do powstania 2250 nowych miejsc pracy. O'Leary zwrócił uwagę, że na przeszkodzie stoi PP "Porty Lotnicze". - Wzrost ruchu oraz rozwój Modlina jest niesprawiedliwie i bezprawnie blokowany przez konkurencyjne Lotnisko Chopina oraz jego właścicieli PPL. Ryanair złożył już w tej sprawie skargę do UE, a także wystąpił z pisemną ofertą współfinansowania lub inwestycji w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska.

Jak z kolei skomentował Leszek Chorzewski, prezes portu lotniczego Warszawa-Modlin: - Lotnisko w Modlinie jest portem z ogromnym potencjałem. Naszym przesłaniem jest, że nasza oferta jest ofertą dla tych Polaków, którzy szukają dobrych i tanich połączeń w całej Europie.

Źródło: businessinsider.com

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi