Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ryanair po raz kolejny najgorszą linią na krótkich trasach. Co przeszkadza pasażerom?

08.01.2019 10:42

Ryanair szósty raz z rzędu zajmuje 1. miejsce wśród najgorszych przewoźników na trasach krótkodystansowych. Pasażerowie wytykają irlandzkiemu przewoźnikowi m.in. ukryte, dodatkowe opłaty oraz drogie posiłki na pokładzie. 

Ryanair - pasażerowie fot. Piotr Kamionka/East News

W przeprowadzonej przez magazyn "Which?" ankiecie, Ryanair po raz kolejny wypadł bardzo słabo. Irlandzka linia lotnicza nieprzerwanie od 6 lat plasuje się na pierwszym miejscu wśród najgorszych przewoźników na krótkich trasach. W rankingu, gdzie za poszczególne elementy obsługi przydziela się punkty, w skali od 1 do 100 Ryanair otrzymał ledwie 40 proc. pozytywnych ocen.

Co przeszkadza pasażerom Ryanaira?

Lista zarzutów pod adresem Ryanaira jest długa - czytelnicy magazynu wymieniają wśród nich m.in. kiepskie i drogie jedzenie, niewygodne fotele, ale przede wszystkim – mnóstwo ukrytych opłat, które sprawiają, że mimo zapewnień przewoźnika, podróże nie są tak tanie, jak mogłoby się wydawać.

Chodzi tu przede wszystkim o wprowadzone niedawno w Ryanairze dodatkowe opłaty za bagaż podręczny, ale też za wybór miejsca w samolocie – aby siedzieć obok bliskich, trzeba dodatkowo zapłacić. 

Na tak słaby wynik Ryanaira mogło wpłynąć m.in. to, że w 2018 r. stanął w obliczu ogromnego strajku. Odwołane loty i problemy z odzyskaniem przez pasażerów odszkodowania odbiły się w mediach szerokim echem. Jednak irlandzki przewoźnik zdaje się nie przejmować oceną. W tym roku przewiduje, że przewiezie 141 mln pasażerów i jest pewny, że nie pozostawi złego wrażenia na klientach po odbytej podróży.

Równie słabo wypadł Wizzair – przewoźnik zdobył zaledwie 54 procent, co oznacza, że węgierska linia zajęła trzecie miejsce od końca. Ryanaira i Wizzaira oddzieliły jedynie linie Thomas Cook Airlines z wynikiem na poziomie 52 procent.

Kto okazał się najlepszy? Jeśli chodzi o krótkie trasy, zwyciężył mało znany przewoźnik Aurigny Air z wyspy Guernsey, tuż za nim znalazły się linie Swiss oraz Jet2. Jeśli zaś chodzi o dalekie trasy, bezkonkurencyjna okazała się linia Singapore Airlines.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi