Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ryanair wycofuje opłaty za bagaż na trasie do Izraela

19.01.2018 10:09

Linia lotnicza Ryanair podjęła decyzję o wycofaniu dodatkowych opłat za bagaż podręczny na trasie do oraz z Izraela. 

Ryanair wycofuje opłaty za bagaż na trasie do Izraela fot. Pixabay

15 stycznia w regulaminie Ryanair pojawiła się informacja, że wszyscy pasażerowie podróżujący do Izraela z dwoma bagażami podręcznymi będą musieli dodatkowo zapłacić nawet 50 euro.

Rozporządzenie wywołało jednak wielkie oburzenie wśród pasażerów i  przewoźnik podjął decyzję o wycofaniu się z nakładania dodatkowych opłat. Linia poinformowała, że od 20 stycznia będzie obowiązywać bezpłatne nadanie większej sztuki bagażu podręcznego na trasach z i do Izraela.

"

– Wszyscy pasażerowie do i z Izraela będą mogli podróżować z dwoma bagażami podręcznymi i udać się z nimi do bramki w zależności od regulacji bezpieczeństwa na poszczególnych lotniskach – tłumaczy Olga Pawlonka, menadżer do spraw sprzedaży i marketingu w Ryanair. – Pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład będą mogli zabrać oba bagaże podręczne do kabiny, natomiast pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład tylko ten mniejszy, większy zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku – dodaje. "

Warto przypomnieć, że zgodnie z nowymi zasadami przewozu bagażu w Ryanair, tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład mogą podróżować z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie samolotu. Pierwszeństwo wejścia na pokład można wykupić od 24 zł podczas procesu rezerwacji biletu lub dokupić później przed samym lotem za 30 zł.

Dodatkowe opłaty za bagaż w wysokości nawet 50 euro wynikały z wzmożonych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na izraelskich lotniskach. W ciągu ostatnich kilku dni pasażerowie byli informowani o tych opłatach mailowo, ale dopiero po tym, jak kupili bilety. Wiele osób dopiero na lotnisku dowiedziało się o dodatkowych kosztach za bagaż. Najtańszym rozwiązaniem okazało się wykupienie pierwszeństwa wejścia na pokład - usługę trzeba było jednak nabyć na oba loty – docelowy i powrotny. Ci, którzy nie zdecydowali się lub nie zdążyli wykupić tej priorytetowej usługi (dostępna była dla 90 sztuk bagażu podręcznego), musieli uiścić dużo wyższe opłaty.

W związku z zaistniałą sytuacją i dodatkowymi kosztami, wielu pasażerów zagroziło zgłoszeniem nowych zasad do Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sporo osób informowało, że dostawali sprzeczne informacje nawet od samego przewoźnika.

Aktualna decyzja Ryanaira wyjaśnia ostatecznie, że na lotach z i do Izraela nie będzie żadnych dodatkowych opłat.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń