Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ryanair zapowiada tanie loty do Gruzji. Będzie poważny konkurent dla Wizzaira?

28.12.2018 18:08

Szef Ryanair, Michael O’Leary, w rozmowie z gruzińskim "Forbsem" potwierdził, że uruchomienie lotów do Gruzji jest kwestią czasu. Wśród krajów, z których będziemy mogli tam niedługo polecieć, wymienił... Polskę.

Tbilisi fot. Shutterstock

Gruzja w ostatnich latach stała się popularnym kierunkiem turystycznym wśród Polaków. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zainteresowanie tym krajem może wzrosnąć. Wszystko za sprawą ostatniej deklaracji szefa Ryanaira, który przyznał w wywiadzie dla "Forbesa", że uruchomienie lotów do Gruzji jest tylko kwestią czasu.

Ryanair: będą tanie loty do Gruzji?

Jesteśmy gotowi i bardzo chcemy uruchomić loty do Gruzji. Niestety, do tej pory lotniska w tym kraju nie oferowały wystarczających zachęt, by zacząć loty. Jestem jednak przekonany, że uruchomienie tych połączeń jest nieuniknione, a nowe trasy zostaną ogłoszone wkrótce – powiedział Michael O’Leary, cytowany przez Fly4free.pl.

Część wypowiedzi prezesa irlandzkiego przewoźnika z pewnością ucieszy Polaków. Na liście krajów, skąd wkrótce będziemy mogli polecieć do Gruzji, znajduje się bowiem Polska.

– W przypadku lotów do Gruzji, skupimy się przede wszystkim na krajach Europy Środkowej, bo nie chcemy realizować połączeń trwających 5-6 godzin. Wierzymy, że będzie duże zapotrzebowanie na loty z takich krajów jak Polska, Niemcy, Grecja czy Włochy, ale pod uwagę bierzemy też inne państwa, z których do Gruzji da się dolecieć w 3 godziny – powiedział szef Ryanaira.

Nie wiadomo jeszcze, na które lotnisko miałby polecieć Ryanair. Wiadomo jednak, że uruchomienie połączeń przez tanią irlandzką linię do Gruzji z Polski oznacza poważną konkurencję dla Wizzaira, który lata już do tego kraju z kilku polskich lotnisk. Obecnie węgierski przewoźnik lata do Kutaisi z Katowic, Warszawy i Wrocławia, od kwietnia ogłosił uruchomienie lotow z Gdańska, a od września – z Krakowa.

Przeczytaj także:

Nowa trasa Wizzair z Polski. Przewoźnik uruchomi połączenie na Fuerteventurę

Nowość od LOT. Przewoźnik ogłosił letnie połączenie do Bułgarii

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń