Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ryanair znowu odwołuje loty. "Radzimy sprawdzać status swojego lotu"

26.06.2018 10:10

Irlandzki przewoźnik w ubiegły weekend po raz kolejny musiał odwołać loty. Linie lotnicze apelują do pasażerów o czujność i sprawdzanie na bieżąco statusu swojego lotu na stronie Ryanair.com.

Samolot Ryanair fot. Mariusz Grzelak/East News

Ryanair nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. Zmiany zasad przewozu bagażu podręcznego, skrócenie czasu odprawy online, konflikty z pracownikami... Problem odwoływanych lotów z powodu strajku pracowników linii rozpoczął się już jesienią ubiegłego roku. Teraz problem powrócił i to w okresie wakacyjnym, kiedy liczba połączeń jest zdecydowanie większa. 

Ryanair: odwołane loty z powodu strajku we Francji

Jak czytamy w oświadczeniu przewoźnika: "Z powodu kolejnego strajku francuskiego ATC, Ryanair pragnie z żalem poinformować klientów, że został zmuszony do odwołania kolejnych lotów w sobotę i niedzielę (23 i 24 czerwca)".

Poszkodowane osoby otrzymały informację SMS-em oraz za pośrednictwem maila. Z powodu odwołanego lotu pasażerowie mają prawo do zwrotu pełnej kwoty wydanej na bilet, zmiany rezerwacji na następny dostępny lot lub na inny. 

Irlandzkie linie apelują o czujność

- "W wyniku nieuzasadnionego strajku, spodziewamy się także opóźnień w lotach do oraz z Francji i radzimy klientom, aby sprawdzali status swojego lotu na stronie Ryanair.com” – apeluje przewoźnik. 

W październiku zeszłego roku Ryanair odwołał aż 212 połączeń. Wszystko przez strajk kontrolerów ruchu lotniczego ATC we Francji. Teraz problem powrócił. Może być dla linii o tyle trudniejszy, że  odbywa się tuż przed wakacjami. Ta sytuacja może szczególnie dotknąć pasażerów, bo jak wiadomo w okresie wakacyjnym liczba lotów jest zwiększona.

To może cię również zainteresować:

• Kolejne zmiany w Ryanairze. Odprawa dla pasażerów może być trudniejsza

• Twój lot jest opóźniony? Wszystko, co warto wiedzieć o prawach pasażera

Źródło: fakt.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi