Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zmiany w podróżach z Ryanair. Nowe zasady przewozu bagażu w Ryanair

14.12.2017 15:26

Linia lotnicza Ryanair już od 15 stycznia wprowadza nową politykę bagażową. Warto pamiętać o tym podczas planowania swojej podróży.

Zmiany w podróżach z Ryanair. Nowe zasady przewozu bagażu w Ryanair fot. Flickr

Jakie nowe zasady przewozu bagażu wprowadziła linia Ryanair?

  • Pasażerowie z dwoma bagażami podręcznymi będą mogli zabrać na pokład samolotu wyłącznie jeden, mniejszy bagaż o maks. wymiarach 35 x 20 x 20 cm. Większy zostanie odebrany przy bramce i przewieziony bezpłatnie w luku bagażowym. 
  • Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład samolotu, tzw. priority (Plus, Flexi Plus i Family Plus) mogą podróżować z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie. Opcję priotity można wykupić już podczas dokonywania rezerwacji biletu (koszt ok. 30 zł/osobę). 
  • Nowe zasady zwiększają też wagę bagażu rejestrowanego z 15 do 20 kilogramów. Jego cena spadnie z 35 do 25 euro (z ok. 160 zł do 116 zł).

Jak tłumaczy Ryanair, nowa polityka bagażowa ma na celu przyspieszenie wejścia na pokład samolotu. Poprzez ograniczenie możliwości wnoszenia bagażu podręcznego na pokład, zostanie przyspieszony proces załadunku, ale równocześnie podniesie się komfort podróży pasażerów. 

Przewoźnik wcześniej zapowiadał, że wprowadzi nowe zmiany od 1 listopada 2017 roku. Termin przesunięto ostatecznie na 15 stycznia 2018 roku. 

Zagłosuj

Czy nowa polityka bagażowa Ryanair to dobra zmiana?

___

RadioZET.pl/NC

Oceń