Rzucili wszystko i wybrali się w podróż szkolnym autobusem. Tak zwiedzają świat

02.01.2019 11:35

Na ten nietypowy pomysł wpadła para ze Stanów Zjednoczonych. 28-letni Tyler Hjorting z Kalifornii oraz 26-letnia Lexi O'Brien z Oklahomy kupili na aukcji szkolny autobus, aby przerobić go w dom na kółkach. Po ośmiu miesiącach byli gotowi, aby wyruszyć w niezapomnianą podróż. 

Para zwiedza świat szkolnym autobusem fot. Instagram/onewildridebus

Wielu z nas myślało o tym, żeby rzucić wszystko i wyruszyć w podróż. Para ze Stanów Zjednoczonych postanowiła zrealizować ten pomysł i wybrać się w wyprawę... szkolnym autobusem. 

Szkolnym autobusem po świecie

Tyler Hjorting oraz Lexi O'Brien zobaczyli pewnego dnia w mediach społecznościowych post dotyczący mieszkania w domu na kółkach. W końcu natknęli się na aukcję szkolnych autobusów i nabyli swój "nowy dom" za 8 tysięcy funtów. Po ośmiu miesiącach przebudowy, która kosztowała parę około 12 tysięcy funtów, wyruszyli w drogę.

„Autobus szkolny to idealna pusta skorupa do stworzenia idealnego domu na kółkach. Spędziliśmy miesiące projektując do tak, aby pasowało do naszych potrzeb. Nasz autobus jest całkowicie odcięty od sieci i ma wszystko – od pełnej kuchni po sypialnię i łazienkę” – czytamy w opisie na Instagramie (onewildridebus).

Para w czasie ośmiu miesięcy zwiedziła 19 stanów Ameryki. Cel Tylera Hjorting oraz Lexi O'Brien jest jeden – zobaczyć jak najwięcej, zanim zdecydują się wreszcie gdzieś zatrzymać się na stałe.

„Chociaż początkowo myśleliśmy, że wolność będzie absolutnie najlepszą częścią tego stylu życia, okazało się, że najlepsza jest społeczność. Ludzie, których spotkaliśmy, czy to na poboczu drogi w jakimś małym miasteczku, czy na tysiącletnim festiwalu Tiny Home, przyjaźnie, które zawiązaliśmy, będą trwały przez całe życie” – przekonują.

Przeczytaj także:

• Szkolny autobus przerobiony w dom na kółkach. 25-latek zwiedza nim świat

Rzucili pracę w "korpo", sprzedali dobytek i wyruszyli w podróż. Trwała tylko 2 dni... 

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń