Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samolot leciał z pękniętą szybą... zaklejoną taśmą. Zdjęcie trafiło do sieci

08.11.2019 10:50

Jeden z pasażerów indyjskich linii lotniczych podzielił się w sieci szokującym zdjęciem. Widać na nim pękniętą szybę w samolocie, która... jest zaklejona taśmą. Post wywołał spore oburzenie wśród internautów.  

Pęknięta szyba fot. Twitter/Hariharan Sankaran

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu linii SpiceJet, który leciał z Mumbaju do Delhi. Jeden z podróżnych, Hariharan Sankaran, zauważył, że jedno z okien było pęknięte i zaklejone bezbarwną taśmą. Mężczyzna postanowił podzielić się swoim "odkryciem" w mediach społecznościowych. 

Indie. Pęknięta szyba w samolocie

Pasażer swój post ze zdjęciem opublikował na Twitterze z podpisem: „Czy to nie powinno być pierwszorzędną kwestią bezpieczeństwa? Czy ktokolwiek słucha?”. Hariharan Sankaran zwrócił uwagę, że załoga musiała wcześniej zauważyć pęknięcie na szybie, skoro zostało ono zaklejone taśmą.

Post wywołał lawinę negatywnych komentarzy. Oburzeni internauci wskazywali na ignorancję indyjskiego przewoźnika, twierdząc, że to mocno narażało pasażerów na niebezpieczeństwo. Niektórzy komentujący napisali nawet, że odwołają z tego powodu lot tymi liniami, ponieważ boją się o własne życie.

Tanie linie linii SpiceJet odpowiedziały na post na Twitterze, tylko dolewając oliwy do ognia. „Cześć Hariharan, w SpiceJet bezpieczeństwo jest naszym priorytetem i nigdy nie dopuszczamy tutaj do żadnych wyjątków. Przekażemy oczywiście sprawę specjalistom, by podjęli konieczne czynności. Przepraszamy za wszelkie niedogodności” – napisał przewoźnik.

Przedstawiciele taniej indyjskiej linii dodali, że pęknięta była jedynie szybka wewnętrzna w samolocie, która ma chronić szybę zewnętrzną przed uszkodzeniami i nie ma ona wpływu na ciśnienie na pokładzie. Przewoźnik zapewnił także, że usterka została naprawiona tego samego dnia. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Panika na pokładzie. Silnik samolotu zaczął płonąć w powietrzu [WIDEO]

• Mężczyzna wskoczył na skrzydło samolotu tuż przed startem. Jest nagranie z pokładu

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń