Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samolot w... smerfy. Bajkowa maszyna belgijskiej linii lotniczej

27.03.2018 10:53

Linie Brussels Airlines podjęły decyzję o przemalowaniu części swoich maszyn tak, aby przypominały o znanej na całym świecie kreskówce i promowały symbol belgijskiej popkultury - Smerfy. Nowy wzór na samolocie zaprezentowano z okazji 60. rocznicy Smerfów. 

Samolot w Smerfy - Brussels Airlines ‏ fot. Facebook/Brussels Airlines

Na początku sierpnia ubiegłego roku linie lotnicze Brussels Airlines zorganizowały konkurs na wybór jednej z największych ikon kraju, która potem miała zostać wymalowana na samolotach przewoźnika. Zwyciężył projekt związany z kultową bajką – Smerfy. 

Smerfy na samolocie linii Brussels Airlines 

"

– Były najróżniejsze projekty: od frytek, które uwielbiają Belgowie po saksofon – powiedział Tanguy Cartuyvels, wiceprezes Brussels Airlines – Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że Belgowie powierzyli nam honor reprezentowania naszej ikony narodowej, zwłaszcza że są to 60. urodziny Smerfów – dodał. "

Pomalowanie pierwszego "smerfowego" samolotu trwało dwa tygodnie. Do pracy zużyto 28 kolorów oraz 420 litrów farby. Na maszynie można zobaczyć 19 Smerfów. Bajkowe postacie, Smerfetka i Papa Smerf, pojawiły się w samym kokpicie samolotu. Smerfy widoczne są również na pokładzie.

Pierwszy "Aerosmerf" już wystartował 

Pierwszy "Aerosmerf" wystartował z Brukseli do Londynu 25 marca. Na szczęście to nie jedyna okazja, aby zobaczyć na własne oczy zobaczyć te niezwykłe, bajkowe maszyny. "Smerfowe" samoloty będą latać w Brussels Airlines do 2023 roku.

Niebieskich bohaterów wymyślił 60 lat temu  belgijski rysownik komiksów Pierre Culliford. Smerfy na tyle spodobały się odbiorcom, że w latach 80. pojawiły się na telewizyjnym ekranie w serii kreskówek wytwórni Hanna-Barbera.

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi