Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Setki turystów utknęło na Okęciu. Nie mogą wylecieć do Włoch i Chorwacji

19.07.2018 16:15

Z lotniska Chopina w Warszawie od rana nie mogą wylecieć dwa samoloty linii Ryanair Sun. Miały zabrać ponad 300 pasażerów do Splitu oraz Katanii. Podróżni są zniecierpliwieni i rozgoryczeni, ponieważ długo nie otrzymywali żadnych informacji.

Lotnisko Chopina fot. Shutterstock

Na warszawskim lotnisku koczuje około 300 pasażerów dwóch lotów, zamówionych przez czarterową linię lotniczą Ryanair Sun. Zdecydowanie nie takiego początku urlopu spodziewali się polscy turyści. 

Pasażerowie długo nie otrzymywali żadnych informacji

Turyści mieli wylecieć do Splitu w Chorwacji o 5:55, natomiast do Katanii na Sycylii o 10:45. Samoloty nie wystartowały jednak zgodnie z planem. 

Pasażerowie pierwszego lotu, którzy pojawili się na lotnisku już przed 4.00 rano, czyli dwie godziny przed planowaną podróżą do Splitu, długo nie otrzymywali żadnych informacji i nie zapewniono im napojów czy jedzenia. Osoby z biletami na późniejszy lot o 10.45 do Katanii dowiedziały się po dłuższym czasie, że być może będą mogły polecieć o godzinie 19.

Polscy podróżni skarżyli się przede wszystkim na brak konkretnych informacji zarówno od linii Ryanair, jak i biura podróży TUI, które organizowało wakacje. Irlandzki przewoźnik wciąż nie skomentował zaistniałej sytuacji.

Przeczytaj także:

Turyści utknęli na lotnisku w Katowicach

Pasażer swoim żartem sparaliżował całe lotnisko. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia

Źródło: wprost.pl

___

RAdioZET.pl/NC

Oceń