Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Skandaliczne nagranie z lotniska w Manchesterze. Walizki dosłownie "latały w powietrzu" [WIDEO]

25.09.2018 11:05

Jedna z pasażerek udostępniła nagranie ukazujące, w jaki sposób pracownicy lotniska w Manchesterze traktują bagaże podróżnych. Wideo bardzo szybko obiegło sieć i wywołało lawinę negatywnych komentarzy. 

Przerzucanie walizek w Manchesterze fot. YouTube/screen

28-letnia Elizabeth Evans była świadkiem skandalicznego zachowania pracowników lotniska Manchester Airport. To, co zobaczyła, postanowiła nagrać, a później film udostępniła w sieci. Przedstawiciele portu lotniczego wystosowali już oficjalne przeprosiny w tej sprawie.

Tak "traktuje się" walizki na lotnisku [WIDEO]

Na nagraniu widać, jak walizki dosłownie latają w powietrzu. Pracownik Manchester Airport rzuca bagażami z taką siłą, że spadają one z wózka na płytkę lotniska. Można nawet zauważać, jak jedna z walizek ulega uszkodzeniu. Co więcej, drugi pracownik, którego zadaniem jest układanie bagaży na wózku, również nie reaguje, gdy jego kolega używa do ich przerzucania zbyt dużej siły. 

Nagranie z lotniska Elizabeth Evans udostępniła na YouTube oraz Facebooku. Wideo wywołało lawinę negatywnych komentarzy i oburzenie wobec zachowania pracowników lotniska. Część osób apelowało do dyrekcji portów lotniczych o zwracanie większej uwagi i lepsze traktowanie pozostawionych przez pasażerów bagaży.

"Zachowanie pracowników lotniska było karygodne"

Filmik 28-letniej pasażerki dotarł do dyrektora generalnego lotniska w Manchesterze. Andrew Cowan obiecał zająć się tematem i wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Podkreślił, że zachowanie pracowników było "karygodne i nie powinno mieć miejsca".

W oświadczeniu podał również, że za bagaże odpowiedzialna jest zewnętrzna firma - Swissport, a władze lotniska zażądały od niej natychmiastowych wyjaśnień. Swissport obiecało, że zajmie się tematem - w tej sprawie ma zostać przeprowadzone dokładne śledztwo.

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń