Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Skończyłeś 30 lat? Jesteś "za stary", aby wejść na tę plażę

23.05.2018 09:44

Władze Włoch podjęły decyzję o stworzeniu plaży wyłącznie dla młodych. Na specjalnie wydzielony teren będą mogły wejść osoby w wieku od 16 do 29 lat. Oficjalne otwarcie "studenckiej plaży" ma nastąpić już na początku czerwca. 

Ludzie opalający się na plaży fot. Shutterstock

Plaża dla młodych ma zostać wydzielona w miejscowości Bellaria-Igea Marina (niedaleko San Marino). Jej oficjalne otwarcie nastąpi już na początku czerwca w czasie imprezy organizowanej przez 30 włoskich uczelni. 

"Studencka plaża" we Włoszech

Plaża będzie bezpłatna dla odwiedzających. Aby wejść na jej teren, trzeba będzie jednak spełnić istotny warunek. Jaki? Zmieścić się w przedziale wiekowym od 16-29 lat oraz mieć status ucznia lub absolwenta uczelni. 

Przy wejściu młodzi mają otrzymywać m.in. notatnik do zapisywania wspomnień z wakacji, krzyżówki i quizy. Do dyspozycji będą również parasole, leżaki, sprzęt sportowy, bary oraz drinki (oczywiście dla osób pełnoletnich). Na miejscu zaplanowano też stworzenie boisk oraz przestrzeni dla różnorodnych wydarzeń kulturalnych. 

"Będzie można do woli się bawić i hałasować"

Skąd pomysł na stworzenie "studenckiej plaży"? Jak wiadomo, wielu młodych lubi puszczać głośną muzykę, bawić się, uprawiać sporty na plaży i hałasować, co niekoniecznie podoba się starszym osobom czy rodzinom z dziećmi. Właśnie dlatego włoskie władze postanowiły stworzyć przestrzeń dla tych osób, które nie ukończyły jeszcze 30 lat. Ma to zapewnić większą swobodę dla młodych oraz spokój dla innych grup wekowych. 

Według planów plaża dla młodych ma być dostępna wyłącznie w czasie wakacji - od czerwca do końca września. Jeśli jednak pomysł okaże się sukcesem, niewykluczone że będzie kontynuowany w kolejnych latach. 

TE TEMATY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

Czerwone, zielone, a nawet szklane. Zobacz najdziwniejsze plaże świata

Plaże Grecji można wylicytować na... aukcjach internetowych

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi