Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Spadnie deszcz, wakacje będą darmowe. Zaskakująca oferta wyspy Elba

15.05.2019 12:06

Miejscowy wydział do spraw turystyki wyspy Elba przygotował niezwykle atrakcyjną ofertę dla turystów. Jeśli ich majowy urlop na włoskiej wyspie popsuje deszcz otrzymają zwrot pieniędzy za hotel. 

Elba - Włochy fot. Shutterstock

"Elba no rain" - tak nazwano tegoroczną inicjatywę, której celem jest zachęcenie turystów do przyjazdu na włoską wyspę jeszcze przed rozpoczęciem letniego sezonu. Do tej ciekawej akcji przyłączyło się wiele tamtejszych hoteli.

Darmowy pobyt na Elbie? Tylko jeśli spadnie deszcz

Jak tłumaczą przedstawiciele wydziału do spraw turystyki Elby, w przypadku, gdyby deszcz padał dłużej niż przez dwie godziny między godziną 10 a godziną 20, zwrot pieniędzy za pobyt w hotelu czy pensjonacie otrzymają wszyscy turyści..

Dziennik "La Stampa" informując o tym pomyśle zauważa, że prawie dwie trzecie Włochów patrzy na prognozę pogody co najmniej raz dziennie, a 9 procent odwołuje wakacje z powodu niepogody. Właśnie to skłoniło branżę turystyczną na toskańskiej wyspie do skierowania tej oferty.

Szef stowarzyszenia zrzeszającego przedstawicieli tej branży, Claudio Della Lucia podkreślił, że Elba (trzecia co do wielkości włoska wyspa położona na Morzu Tyrreńskim) ma do zaproponowania znacznie więcej niż tylko piękne plaże i wspaniałe morze, z których słynie na świecie. Jak zaznaczył, oferowane atrakcje nie wymagają słońca, a na wyspie w czasie deszczu turyści się nie nudzą. Są tam między innymi muzea Napoleona Bonaparte i wille, w których przebywał na zesłaniu między 1814 a 1815 rokiem.

Przeczytaj także:

Praca marzeń dla wielbicieli luksusu i podróży. Pensja? Nawet 5 tys. zł tygodniowo

Darmowy pobyt lub zniżki dla gości za wyłącznie telefonu? Nietypowa akcja sieci hotelowej

Źródło: PAP

___

RadioZET.pl/NC

Oceń