Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Spektakularna "kraina lodu" w Polsce. Turyści tłumnie odwiedzają to miejsce!

07.03.2018 11:11

Zjawiskowe lodospady powstały w Rudawce Rymanowskiej na Podkarpaciu. Niesamowita "kraina lodu" wzbudziła zachwyt wielu internautów i przyciąga obecnie tłumy turystów.

Lodospady na Podkarpaciu fot. Facebook/Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie

Zdjęcia zamarzniętych wodospadów w Rudawce Rymanowskiej opublikowała na swoim profilu na Facebooku "Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie". Spektakularne lodospady, tworzące jedyną w swoim rodzaju "krainę lodu", stały się jedną z największych zimowych atrakcji na Podkarpaciu.

Utrzymujący się od kilku dni mróz sprawił, że dolina Wisłoka przyciąga setki zwiedzających. Lodospady, które tam powstały, robią niesamowite wrażenie zarówno na internautach, jak i przybywających tam tłumnie turystach. Nagrania z tego niezwykłego miejsca udostępniono m.in. na YouTube.

Lodospady w Rudawce Rymanowskiej [WIDEO]

Niecodzienny widok doliny Wisłoka, w lodowej odsłonie, można zobaczyć tylko w czasie mrozów. To niezwykłe zjawisko nie pojawia się jednak każdego roku. Wszystko zależy od ilości opadów w okresie poprzedzającym zimę czy odpowiedniej temperatury.

Wieś Rudawka Rymanowska znajduje się w Beskidzie Niskim, w gminie Rymanów. Do niedawna niewiele osób znało to miejsce. Jego popularność zaczęła się w ubiegłym roku, kiedy sieć obiegły zdjęcia o podkarpackiej "krainie lodu".  

___

RadioZET.pl/Wprost/NC

Oceń