Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Statek niemal uderzył w przystań w Wenecji. Pasażerowie byli przerażeni

08.07.2019 15:48

Statek płynący po lagunie w Wenecji niemal uderzył w nabrzeże przystani jachtowej Riva San Biagio. Do tej niebezpiecznej sytuacji w dużej mierze przyczyniły się silne prądy oraz złe warunki pogodowe. Mieszkańcy apelują o wprowadzenie zakazu wpływania dużych wycieczkowców do weneckiego portu. 

Wycieczkowiec w Riva San Biagio fot. YouTube/screen

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele nagrań przedstawiający niebezpieczną sytuację w Wenecji. Duży wycieczkowiec prawie uderzył w przystań jachtową Riva San Biagio i pływające w niewielkiej odległości jachty. Załoga jednego z jachtów, obawiając się uderzenia statku, rzuciła się na ziemię.

Wenecki port niebezpieczny dla turystów

Świadkowe tego niebezpiecznego zdarzenia mówili o ogromnym przerażeniu samych pasażerów oraz osób przebywających na niewielkich jachtach.

- Widzieliśmy, jak zbliża się do Riva San Biagio. Burza była wtedy najintensywniejsza. Nie było widać nawet wyspy San Giorgio. W pewnym momencie zobaczyliśmy, że prom płynący w kierunku wyspy Tronchetto nagle przechyla się na prawą burtę - powiedział Alberto Peratoner, świadek zdarzenia.

Do tego zdarzenia doszło zaledwie miesiąc po tym, jak potężny wycieczkowiec uderzył w statek turystyczny i w samo nabrzeże. Od kilku lat władze miasta mówią o zagrożeniu, jakim są ogromne wycieczkowce. W 2017 roku zapowiedziały, że przestaną wpuszczać wycieczkowce na wenecką lagunę, tymczasem statki wciąż zawijają do Wenecji. Mieszkańcy zaczęli protestować przeciwko wpływaniu dużych jednostek do portu.

Przeczytaj także:

• Statek uderzył w zabytkową rezydencję na wybrzeżu. Jest nagranie [WIDEO]

• Nie żyją dwie osoby, są ranni. Samolot uderzył w budynek, wybuchł pożar

Źródło: tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń