Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Steward okradł pasażerów samolotu. Teraz musi stanąć przed sądem

22.10.2018 10:57

37-letni pracownik linii lotniczych został oskarżony o kradzież na pokładzie samolotu lecącego do Dubaju. Steward, który przywłaszczył sobie ponad 10 tys. dolarów, przyznał się do przestępstwa. 

Pokład fot. Shutterstock

Jak podają lokalne media, do zdarzenia doszło w czerwcu podczas lotu z Bangkoku do Dubaju. Dwóch pasażerów klasy biznesowej wstało, aby podejść do ojca siedzącego w innej części pokładu. Kiedy wrócili na swoje miejsca odkryli, że zostali okradzeni.

Steward ukradł pasażerom 12 tys. dolarów

Jednym z członków załogi był 37-letni Egipcjanin. Steward obserwował zachowanie pasażerów - gdy zobaczył, że dwóch braci opuściło swoje miejsca, szybko podszedł do pustych foteli. Znalazł tam portfele, z których wyjął równowartość około 12 tys. dolarów w dwóch walutach.

Pasażerowie bardzo szybko zauważyli, że zostali okradzeni. Po wylądowaniu o incydencie została poinformowana policja, która ogłosiła przeszukanie samolotu. Niczego jednak nie znaleziono. W trakcie śledztwa policjanci zdołali dopasować odcisk palca z jednego z portfeli poszkodowanych podróżnych do linii papilarnych 37-letniego stewarda.

Początkowo mężczyzna nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów. 18 października ruszył jego proces, a steward w końcu wyznał, że ukradł pieniądze, a część banknotów wrzucił do toalety, kiedy usłyszał, że policja chce przeszukać pokład. Kolejna rozprawa w jego procesie odbędzie się 11 listopada.

Przeczytaj także:

• Poważny wypadek na lotnisku. Stewardessa wypadła z samolotu 

• Pijany pasażer zaatakował stewardessę. Samolot z Wrocławia przymusowo lądował 

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń